Բակո Սահակյանը Ռաուլ Խաջիմբային շնորհավորել է Աբխազիայի Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 26-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռաուլ Խաջիմբային` Աբխազիայի Հանրապետության Նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, ուղերձում ասված է.
«Հարգարժան Ռաուլ Ջումկի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ նախագահական ընտրություններում հաղթանակ տանելու և Աբխազիայի Հանրապետության Նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ:
Ձեզ գիտեն որպես փորձառու քաղաքական գործչի, ով էական ավանդ է ունեցել աբխազական անկախ պետականության կայացման գործում: Վստահ եմ, որ Ձեր ղեկավարությամբ Աբխազիայի Հանրապետությունը դինամիկ կզարգանա ու կզորանա:
Լեռնային Ղարաբաղում կարևորում են Աբխազիայի հետ կապերի ամրապնդումը և հույս հայտնում, որ Ձեր նախագահության տարիներին մեր երկրների միջեւ փոխհարաբերությունները կհասնեն որակական նոր մակարդակի:
Ընդունեք մեկ անգամ ևս իմ ջերմ շնորհավորանքներն այդ բարձր ու պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ և հաջողության բարեմաղթանքները Ձեր բոլոր ձեռնարկումներում` հանուն եղբայրական Աբխազիայի խաղաղության ու բարգավաճման»:

Bako Sahakyan sent congratulatory address to Raul Khadjimba on being elected President of Abkhazia
YEREVAN, AUGUST 26, ARMENPRESS. On August 26, Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory address to Raul Khadjimba in connection with being elected President of the Republic of Abkhazia. As “Armenpress” was informed from the Central Information Department of the Artsakh Republic President’s Office, the address runs as follows:
"On behalf of the authorities, people of the Artsakh Republic and myself I cordially congratulate You on the victory gained in the presidential elections and being elected the President of the Republic of Abkhazia.
You are known as an experienced statesman, who has had a substantial contribution in the formation of the independent Abkhazian statehood. I am confident that under Your leadership the Republic of Abkhazia will develop and get stronger on a steady basis.
Nagorno Karabagh attaches great importance to strengthening ties with Abkhazia and we hope that during Your presidency the relations between our countries will come to a qualitatively new level.
Please, accept once again my heartfelt congratulations on being elected to this high and responsible post. I wish You good luck and successes in all Your undertakings directed to secure peace and prosperity for the fraternal Abkhazia".