ԼՂՀ ՊՆ-ն հրապարակել է ադրբեջանական դիվերսանտներից առգրավված իրեղեն ապացույցների մի մասը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Պաշտպանության նախարարությունը հրապարակել է հուլիսի 31-ին ադրբեջանական կողմի հերթական անհաջող դիվերսիոն գործողության իրեղեն ապացույցները: «Ի պատասխան հուլիսի 31-ին մեր կողմից տարածած հաղորդագրությունների, ադրբեջանական կողմը հանդես է եկել հարձակման փաստի կտրուկ հերքումով: Ի պատասխան վերոնշյալի և ի լրումն մեր կողմից տարածված հաղորդագրությունների` ներկայացնում ենք հարձակում գործած ադրբեջանական խմբից առգրավված իրեղեն ապացույցների մի մասը»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասված է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Հակառակորդը հուլիսի 31-ին ձեռնարկել է հարձակում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսիային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետի ուղղությամբ: Դիրքապահ անձնակազմի կողմից հանդիպելով կազմակերպված դիմադրության, հակառակորդը կրելով բազմաթիվ կորուստներ` հետ է շպրտվել ելման դիրքեր: Ցավոք, գործողության արդյունքում, զոհվել են ՊԲ երկու զինծառայողներ` 1994թ. ծնված Արարատ Վաչիկի Խանոյանը և Աշոտ Արթուրի Ասոյանը: Միջադեպի մանրամասները պարզելու համար տարվում է քննություն:

Karabakh's Defense Ministry presents some of evidences confiscated from Azerbaijani saboteurs
YEREVAN, AUGUST 1, ARMENPRESS. The Ministry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic introduced material evidences of another failed subversive act initiated by the Azerbaijani side on July 31. As reports “Armenpress”, the press release issued by the Ministry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic particularly runs as follows: “Responding our statements released on July 31, the Azerbaijani side came forth with categorical denial of the assault. In response to the abovementioned and in addition to our statements, we introduce some part of the material evidences confiscated from the Azerbaijani group, which carried out the attack.”
The rival attacked military positions of one of the military units located in the northern direction of the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies on July 31.
The Press Service of the Ministry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic informed “Armenpress” that facing with an organized resistance of the military position’s personnel, the rival was thrown back to the primary positions suffering numerous losses.
Unfortunately, two serviceman of the Karabakh Defense Army were killed in the result of the operation. An investigation has been launched to reveal the details of the incident.