Հակառակորդը կրկին դիվերսիոն գործողություն է իրականացրել. հայկական կողմն ունի 1 զոհ, երկու վիրավոր
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանը հուլիսի 25-ի լույս 26-ի գիշերն Արցախում հետախուզադիվերսիոն հարձակում է կազմակերպել, սակայն հայկական զինուժի ստորաբաժանումները հաջողությամբ հետ են մղել դիվերսիան: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` լրագրողների հետ զրույցում Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը տեղեկացրեց, որ հայկական կողմը դիվերսիան հետ մղելիս տվել է 1 զոհ, 2 վիրավոր: Ներկայում հայկական զինուժի ստորաբաժանումները լիովին վերահսկում են իրավիճակն առաջնագծում:
Ադրբեջանական ստորաբաժանումները հուլիսի 25-ի լույս 26-ի գիշերը կրակել են նաև ՀՀ Տավուշի մարզի սահմանամերձ Մովսես, Այգեպար, Ներքին Կարմիրաղբյուր գյուղերի ուղղությամբ: «Բարեբախտաբար, հայկական կողմը զոհեր ու վիրավորներ չունի, հակառակորդն ունի վիրավորներ, որոնց մասին ոչինչ ասել չենք կարող»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Հովհաննիսյանը:

Противник вновь предпринял диверсионные действия: у армянской стороны 1 погибший, 2 раненых
В ночь на 26 июля  азербайджанская сторона организовала в Арцахе диверсионно-разведывательное вторжение, но армянские  силы успешно пресекли  их действия. Как передает Арменпресс, Министр обороны Армении Сейран Оганян сообщил, что во время антидиверсионной  операции  у армянской стороны  1 погибший, 2 раненых. На данный момент армянские силы полностью контролируют  ситуацию на передовой.
В ночь на 26 июля азербайджанские силы  также  открыли стрельбу в направлении тавушских сел Мовсес, Айгепар, Неркин Кармрахпюр. По словам пресс-спикера МО РА Арцруна Ованнесяна, армянская сторона предприняла ответные действия, только когда  выстрелы стали регулярными.  «К счастью,  у армянской стороны жертв и раненых нет, а у противника  есть раненые, о которых ничего сказать не можем», - в беседе с корреспондентом  Арменпресс сказал Ованесян.