Դոլարը փոքր-ինչ թանկացել է, եվրոն` էժանացել
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ Կենտրոնական բանկի սահմանած փոխարժեքների համաձայն` հուլիսի 11-ին ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն աճել է 0.17 դրամով և կազմել 407.69 դրամ: Եվրոյի փոխարժեքը նվազել է 0.55 դրամով և կազմել 554.66  դրամ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Կենտրոնական բանկի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ՌԴ  ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.01  դրամով՝ կազմելով 11.95  դրամ։ Բրիտանական ֆունտի փոխարժեքն աճել է 1.15 դրամով և կազմել 698.82  դրամ:
Թանկարժեք մետաղների համար սահմանված գներով՝ ոսկու մեկ գրամի գինը հուլիսի  11-ին կազմել է 17 հազար 567.38 դրամ, արծաթի գինը՝  281.81  դրամ, պլատինի գինը՝ 19 հազար  818.6 դրամ։

Доллар немного подорожал, а евро - подешевел
Согласно установленным Центральным банкам валютным курсам, 11 июля курс доллара США вырос на 0,17 драмов и составил 407,69 драмов. Курс снизился вырос на 0,55 драмов и составил 554,66 драмов.
Как сообщили Арменпресс в отделе информации и связей с общественностью ЦБ, курс рубля РФ снизился на 0,01 драмов и составил 11,95 драмов. Курс британского фунта стерлинга вырос на 1,15 драмов и составил 698,82 драмов.
По ценам, установленным для драгоценных металлов: стоимость 1 г золота 11 июля составила 17 тысяч 567.38 драмов, серебра – 281.81 драмов, платины – 19 тысяч 818.6 драмов.