Երկու հայաստանցիներ են ձերբակալվել Պետդումայի պատգամավորի օգնականի վրա ավազակային հարձակման կասկածանքով
Երկու հայաստանցիներ են ձերբակալվել Պետդումայի պատգամավորի օգնականի վրա
ավազակային հարձակման կասկածանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի ՆԳ նախարարության Քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության աշխատակիցները «Ռիս» արագ արձագանքման հատուկ ջոկատի մարտիկների օժանդակությամբ կասեցրել են կազմակերպված Էթնիկ խմբի գործունեությունը, որի մասնակիցներին կասկածում են Պետական դումայի պատգամավորի օգնականի վրա ավազակային հարձակում կատարելու մեջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդված Է գերատեսչության պաշտոնական կայքում:
«Չարագործները գործել են Մոսկվայի տարածաշրջանի տարածքում: Անցյալ տարվա սեպտեմբերին Մոսկվայի Հարավային օկրուգում կասկածյալներն ավազակային հարձակում են կատարել Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի պատգամավորի օգնականի վրա, որի ընթացքում զավթել են տուժողի ավտոմոբիլը»,- նշված Է հաղորդագրության մեջ:
Սույն փաստով հարուցվել Է քրեական գործ «ավազակություն» հոդվածով, հաղորդել Է «Նովոստի-Արմենիա» գործակալությունը:
«Մոսկվայում իրականացված օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների ընթացքում ձերբակալվել են երեք կասկածյալներ: Խոսքը ծնունդով Հյուսիային Օսիա-Ալանիայի Հանրապետությունից նախկինում դատված 43-ամյա բնակչի, ինչպես նաեւ ծնունդով Հայաստանի Հանրապետությունից 39-ամյա եւ 43-ամյա բնակիչների մասին Է: Ձերբակալվածների բնակության վայրերում խուզարկություններ կատարելիս հայտնաբերվել եւ առգրավվել Է «Մակարով» համակարգի ատրճանակ»,- ասված Է հաղորդագրության մեջ:

Двое уроженцев Армении задержаны по подозрению в разбойном нападении на депутата Госдумы
Сотрудниками Главного управления уголовного розыска МВД России при поддержке бойцов СОБР «Рысь» пресечена деятельность этнической организованной группы, участники которой подозреваются в совершении разбойного нападения на помощника депутата Государственной думы, сообщается на официальном сайте ведомства.
«Злоумышленники действовали на территории Московского региона. В сентябре прошлого года в Южном округе г. Москвы подозреваемые совершили разбойное нападение на помощника депутата Государственной Думы Российской Федерации, в ходе которого завладели автомобилем потерпевшего», - отмечается в сообщении.
По данному факту было возбуждено уголовное дело по статье «разбой», передает Арменпресс, об этом сообщает агентство "Новости-Армения".
«В ходе оперативно-разыскных мероприятий в г. Москве трое подозреваемых были задержаны. Ими оказались ранее судимый 43-летний уроженец Республики Северная Осетия-Алания, а также 39 и 43-летний уроженцы Республики Армения. При проведении обысков по местам проживания задержанных обнаружен и изъят пистолет системы «Макарова», - говорится в сообщении.