Արամ MP3-ի տրամադրությունը բարձր է, տրամադրվածությունը` մարտական
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կոպենհագենում գտնվող «Եվրատեսիլ-2014»-ի հայաստանյան պատվիրակությունը բարձր տրամադրություն ունի եւ իրականացնում է վերջին նախապատրաստական աշխատանքները մրցույթի կիսաեզրափակիչ փուլից առաջ:  Կոպենհագենից այս  մասին «Արմենպրես»-ին հաղորդեց Առաջին ալիքի PR մենեջեր Արուսյակ Զախարյանը:
«Մի քանի ժամից Արամը կմասնակցի մրցույթի եւս մեկ փորձի եւ արդեն կպատրաստվի մրցույթին ելույթ ունենալուն: Արամ MP3 -ի տրամադրությունը բարձր է, տրամադրվածությունը` մարտական»,- պատմեց նա:
Հայաստանի տարածքում մրցույթի առաջին կիսաեզրափակիչ փուլը  կցուցադրվի  մայիսի 6-ին Առաջին ալիքի ուղիղ եթերում ժամը 23:00-ին: Մեր երկրի պատվիրակ  Արամ MP3-ն ելույթ կունենա առաջին համարի ներքո:  Այս երեկո առաջին կիսաեզրափակչին 10 տեղի  համար կպայքարեն  16 երկրների` Հայաստանի, Լատվիայի, Էստոնիայի, Շվեդիայի, Իսլանդիայի, Ալբանիայի, Ռուսատանի, Ադրբեջանի, Ուկրաինայի, Բելգիայի, Մոլդովայի, Սան Ռեմոյի, Պորտուգալիայի, Նիդեռլանդների, Մոնտենեգրոյի, Հունգարիայի ներկայացուցիչները:  Առաջին կիսաեզրափակիչին մասնակցող 16 երկրներից 10-ը կընտրվեն ժյուրիի և հեռուստադիտողների քվեարկության արդյունքում` 50/50 հարաբերակցությամբ:  Երկրպագուները շարունակում են բարեմաղթանքներով և սատարող կոչերով հեղեղել Արամ MP3-ի  ֆեյսբուքյան էջը:
Երկրորդ կիսաեզրափակիչ փուլը կկայանա մայիսի 8-ին, իսկ եզրափակիչը` մայիսի 10-ին: Not alone երգի երաժշտության հեղինակը Արամ MP3-ն է, խոսքի հեղինակը` Գարիկ Պապոյանը: Ի դեպ, Եվրոպական հեռարձակողների միությունը և «Եվրատեսիլ» երգի մրցույթի ստուգիչ խումբը որոշել են այս տարի առաջին անգամ հրապարակել միջազգային երգի մրցույթին մասնակցող երկրների ազգային ժյուրիի անդամների անունները, ովքեր քվեարկելու են եզրափակիչի և համապատասխան կիսաեզրափակիչների ժամանակ: Հայաստանի ազգային ժյուրիի կազմում ընդգրկված են երգչուհիներ Ինգա, Անուշ Արշակյանները, հեռուստահաղորդավար Ավետ Բարսեղյանը, քանդակագործ, նկարիչ Արման Դավթյանը: Ժյուրիի նախագահն է երաժիշտ, պրոդյուսեր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Ասատուր Ասատրյանը։

У Арама МРЗ настроение прекрасное, а настрой - боевой
Находящаяся в Копенгагене армянская делегация «Евровидения-2014» занята последними подготовительными работами в преддверии первого полуфинала этого международного конкурса песни, который стартует уже сегодня. Об этом  Арменпресс из Копенгагена сообщила PR менеджер Первого канала Армении Арусяк Захарян.
«Через несколько часов Арам примет участие еще в одной репетиции, чтобы подготовиться к своему выступлению на конкурсе. Настроение у него прекрасное, он настроен по-боевому», -  сказала она.
Представитель Армении на «Евровидении» Арам МРЗ выступит под номером «1». Сегодня вечером в первом полуфинале за 10 мест будут бороться делегаты 16 стран – Армении, Латвии, Эстонии, Швеции, Исландии, Албании,  России. Азербайджана, Украины, Бельгии, Молдовы, Сан Мариино, Португалии, Нидерландов, Монтенегро и Венгрии.
От 16 стран, участвующих в первом полуфинале, по результатам голосования жюри и телезрителей в соотношении 50/50 будут выбраны 10.
Второй полуфинал конкурса состоится 8 мая, а финал – 10 мая.
На предстоящем конкурсе в Дании – Копенгагене – Арам МРЗ выступит с песней «Not alone»: автор слов – член группы «Витамин», друг певца Гагик Папоян, а музыки – сам Арам МРЗ.
Союз европейских ретрансляторов и счетная комиссия конкурса приняли решение впервые в этом году опубликовать имена членов национальных жюри стран, участвующих в «Евровидении», которые будут голосовать во время финала и соответствующих полуфиналов. В составе национального жюри Армении певицы Инга и Ануш Аршакяны, телеведущий Авет Барсегян и скульптор-художник Арман Давтян. Возглавляет жюри заслуженный деятель искусств Армении Асатур Асатрян.