Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել ՀՀ փաստաբանների պալատի նոր մասնաշենքի բացմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել ՀՀ փաստաբանների պալատի, Փաստաբանական դպրոցի և Հանրային պաշտպանի գրասենյակի նոր մասնաշենքի բացման արարողությանը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Հանրապետության Նախագահը շրջել է նորաբաց շենքում, ծանոթացել վերոնշյալ հաստատությունների աշխատանքային, կրթական պայմաններին և գործունեության ծրագրերին:
Շենքը վերանորոգվել և ՀՀ փաստաբանների պալատին է հանձնվել 2009-2012թթ. դատաիրավական բարեփոխումների ծրագրի շրջանակներում: Փաստաբանական դպրոցում, որն իրականացնում է նաև փաստաբանների վերապատրաստում, ներկայումս ուսանում է 63 ունկնդիր: Պատասխանատուների հավաստմամբ, ապագայում նախատեսվում է իրականացնել նաև հեռավար ուսուցում դպրոցի ունկնդիրների և փաստաբանների համար:

Serzh Sargsyan at opening of new building of Chamber of Advocates
YEREVAN, APRIL 22, ARMENPRESS. Today President Serzh Sargsyan attended the opening ceremony of the new building of the Chamber of Advocates, the Advocatory School and the Public Defender. As "Armenpress" was informed by the President's Office of Information and Public Relations Department, the President of Armenia made a tour of  the new building, got familiar with the working, educational conditions of the above-mentioned institutions  and their activity programs.
The building was renovated and handed over to the Chamber of Advocates from 2009 to 2012 within the Judicial Reform Project. At the Advocatory school, which also conducts training for lawyers, currently 63 students are trained. It is assured that in the future it is planned to implement a distance learning school for the students and the advocates.