Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Twitter-ի փոխնախագահ Րաֆֆի Գրիգորյանին / լրացված/
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ընդունել է Twitter սոցիալական ցանցի փոխնախագահ Րաֆֆի Գրիգորյանին: Նախագահական նստավայրում հանդիպումից հետո Twitter-ի փոխնախագահն իր եւ ՀՀ Նախագահի` հեռախոսով ինքնանկարն է արել (սելֆի). այդ մասին վկայող լուսանկարը հրապարակել է նախագահի մամուլի քարտուղար Արման Սաղաթելյանը հենց թվիթերում:
Ավելի ուշ Գրիգորյանն իր միկրոբլոգում ավելացրել է սելֆին ու նշել, որ նախագահի համար թվիթերում պետք է հաշիվ բացել:
Րաֆֆի Գրիգորյանը Հայաստանում է «Թումո»-ում վարելու ծրագրավորման առաջադեմ դասընթաց` համալսարանի ուսանողներին և ՏՏ ոլորտի մասնագետների համար: Րաֆֆի Գրիգորյանն առաջին անգամ «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն է այցելել 2012 թվականին:
Որպես Twitter-ի` տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի առաջնորդ՝ Գրիգորյանը ղեկավարել է ընկերության ծառայությունների ինտեգրումը Apple-ի iOS մոբայլ համակարգին եւ օգնել ստեղծելու գեոլոկացիոն ծրագիրը: Այսօր նա ընկերությունում ղեկավարում է ավելի քան հինգ տարբեր խմբեր եւ պատասխանատու է սոցիալական ցանցի ծրագրային ենթակառույցների համար: Նախքան  Twitter-ին միանալը, Գրիգորյանը համահիմնադրել է WattzOn.com-ը՝ ստարտափ ընկերությունը, որը Business Week ամսագիրն  անվանել էր 2008թ. լավագույն գաղափար: Նա դասավանդել է Նյու Յորքի համալսարանի Ինտերակտիվ հեռահաղորդակցության բաժնում, ինչպես նաև O'Reilly Media-ի հրատարակած "TiVo Hacks" գրքի հեղինակն է և Մասաչուսեթսի տեխնոլոգիական ինստիտուտի «Մեդիա լաբ»-ի նախկին անդամը:

Серж Саргсян принял вице-президента Twitter Раффи Григоряна
Президент Армении Серж Саргсян принял вице-президента социальной сети Twitter Раффи Григоряна. После встречи в президентской резиденции, Раффи Григорян сделал с помощью телефона снимок-сельфи с президентом: свидетельствующая об этом фотография опубликована в самом Twitter пресс-секретарем президента Арманом Сагателяном.
Раффи Григорян прибыл в Армению по приглашению Центра инновационных технологий «Тумо» с  целью  проведения курсов прогрессивного программирования для студентов и специалистов сферы ИТ. Впервые этот центр креативных технологий вице-президент Twitter посетил в 2012 году.
Раффи Григорян - выпускник Массачусетского технологического колледжа, возглавляет важные подразделения Twitter, такие как база данных, web-серверы, программное хранилище.  Он выступит с лекцией в «Тумо» на тему управления программных разработок, в ходе которой представит свой опыт работы в Twitter.  Он также проведет курс прогрессивного программирования
Вице-президент Twitter по инжинирингу Раффи Григорян (Raffi Krikorian) стал новым членом Совета  Центра креативных технологий «Тумо» в ноябре 2013 года. Как глава инженерной платформы Twitter, Григорян руководил процессом интеграции служб компании с мобильной системой IOS и содействовал созданию геолокационного приложения  Twitter. По руководством Григоряна в Twitter работает пять различных команд. Он также отвечает за инфраструктуру программного обеспечения социальной сети.
До прихода в Twitter, Григорян был соучредителем WattzOn.com – стартапа, признанного журналом «Business Week» - Лучшей идеей 2008 года. Он также преподавал в Нью-йоркском университете в рамках Интерактивной телекоммуникационной программы, является автором книги «TiVo Hacks» издательского дома «O'Reilly Media» и бывшим членом группы «MIT Media Bits and Atoms».