Հայամետ կոնգրեսական Դեյվիդ Սիսիլայնը ապրիլի 24-ին Հայաստանում կոգեկոչի Մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակը
ՎԱՇԻՆԳՏՈՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Էդ Ռոյսի գլխավորած պատվիրակության կազմում Հայաստան կայցելի նաև ամերիկացի հայամետ կոնգրեսական Դեյվիդ Սիսիլայնը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով Providence Journal պարբերականը, Սիսիլայնը պատվիրակության մյուս անդամների հետ ապրիլի 24-ին կմասնակցի Մեծ եղեռնի հիշատակի օրվա ամենամյա միջոցառմանը` հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության 1.5 զոհերի հիշատակին:
Պարբերականը նշում է, որ Ռոյսի գլխավորած պատվիրակությունը ԱՄՆ-ից կմեկնի ապրիլի 17-ին և կվերադառնա հաջորդ շաբաթ:

U.S. Rep. David Cicilline to pay tribute to Armenian Genocide victims in Yerevan
YEREVAN, APRIL 17, ARMENPRESS. U.S. Rep. David N Cicilline will travel to Ukraine and Armenia with a delegation led by Republican U.S. Rep. Ed Royce of California, chairman of the House Foreign Affairs Committee, of which Cicilline is a member. As reports “Armenpress” Providence Journal stated this.
The delegation, which departs Thursday and returns next week, will meet in eastern Ukraine with the major presidential candidates and the nonprofit groups that will assist in the Ukraine elections on May 25.
In Armenia, the delegation will participate April 24 in the annual Remembrance Day for the 1.5 million victims of the Armenian Genocide.