Ես այլևս այդ կուսակցությունում անելիք չունեմ. Սամվել Թադեւոսյանն ՕԵԿ-ի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ քաղաքաշինության նախարարի պաշտոնակատար Սամվել Թադևոսյանը հայտարարություն է տարածել ՕԵԿ անդամակցությունը դադարեցնելու վերաբերյալ: «Շնորհակալություն հայտնելով ՕԵԿ-ին` համատեղ աշխատանքի և իմ քաղաքական ընթացքի համար` հայտարարում եմ իմ անդամակցությունն այդ կուսակցությունում դադարեցնելու մասին: Ես այլևս այդ կուսակցությունում անելիք չունեմ:
Վեց տարի շարունակ, ՕԵԿ-ը` Հանրապետության նախագահի և ՀՀԿ-ի հետ նույն քաղաքական կուրսով է ընթացել: Որպես նախարար մոտ 2 տարի` անձամբ պատասխանատվություն եմ կրել երկրում վարվող տնտեսական քաղաքականության համար: Չեմ կարծում, թե նոր վարչապետի նշանակմամբ քաղաքական կուրսի փոփոխություն է տեղի ունեցել, որը հիմք կարող է հանդիսանալ այդ պատասխանատվությունից հրաժարվելու համար: Անշուշտ, հանրապետությունում բազմաթիվ տնտեսական և սոցիալական խնդիրներ կան, այդ մասին միշտ բարձաձայնվել է հենց իշխանությունների կողմից, բայց այդ խնդիրները պետք է լուծել հետևողական աշխատանքի շնորհիվ»,-ասված է Սամվել Թադեւոսյանի` «Արմենպրես»-ին տրամադրված հայտարարության մեջ:
ՕԵԿ-ին անդամակցության դադարեցման մասին ապրիլի 16-ին «Արմենպրես»-ին տված բացառիկ մեկնաբանության մեջ նշել է նաեւ ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի պաշտոնակատար Սերգո Կարապետյանը:

I have nothing to do in that party anymore: Samvel Tadevosyan on "Rule of Law" party
YEREVEAN, APRIL, 17, ARMENPRESS. The Acting Minister of Urban Development Samvel Tadevosyan issued a statement regarding the termination of his membership in the “Rule of Law” party. "Thanking the party for the joint work and for my political career, I declare about the termination of my membership in the party. I have nothing to do in that party anymore.
For six years the “Rule of Law” party together with the President of the Republic and the Republican Party have shared the same political course. As a Minister for about 2 years I personally have born responsibility for the current economic policy. I do not think that the appointment of the new Prime Minister assumes any change in the policy, which can serve as a ground for the refusal of that responsibility. Of course, there are many economic and social problems, always announced by the Government itself, but these problems should be solved through consistent work" - runs Samvel Tadevosyan’s statement provided to “Armenpress”.