Դոլարի փոխարժեքը շարունակում է նվազել
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ Կենտրոնական բանկի սահմանած փոխարժեքների համաձայն` ապրիլի 16-ին ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը նվազել  է 0.45 դրամով և կազմել 414.27 դրամ: Եվրոյի փոխարժեքն աճել է 0.83 դրամով և կազմել 573.27 դրամ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Կենտրոնական բանկի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ՌԴ ռուբլու փոխարժեքը մնացել է անփոփխ՝ կազմելով 11.52 դրամ։ Բրիտանական ֆունտի փոխարժեքն աճել  է 2.1 դրամով և կազմել 695.68 դրամ:
Թանկարժեք մետաղների համար սահմանված գներով՝ ոսկու մեկ գրամի գինն ապրիլի 16-ին կազմել է 17 հազար 288.18 դրամ, արծաթի գինը՝ 263.32 դրամ, պլատինի գինը՝ 19 հազար 112.89 դրամ։

Dollar rate continues falling
YEREVAN, APRIL 16, ARMENPRESS. According to the exchange rates, defined by the Central Bank of the Republic of Armenia, on April 16 the dollar rate reduced by 0.45 drams and made 414.27 drams. Euro exchange rate increased by 0.83 drams, making 573.27 drams. The press service of the Central Bank informed Armenpress that the ruble exchange rate remained unchanged making 11.52 drams.
In accordance with the prices, defined for the precious metals, one gram of gold costs on April 16 made 17 thousand 288.18 drams, silver 263.32 drams and platinum – 19 thousand 112.89 drams.