Տիգրան Սարգսյանը Ֆրանսիայի վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու առիթով շնորհավորել է Մանուել Վալսին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Մանուել Վալսին` Ֆրանսիայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմ շնորհավորանքներ եմ հղում Ձեզ՝ Ֆրանսիայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ: Ամենայն հաջողություն եմ մաղթում Ձեր բարձր առաքելությանը»:
Նշելով, որ Հայաստանը կարևորում է Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև հաստատված բարեկամական հարաբերությունների և բազմաոլորտ համագործակցության շարունակական զարգացումը, Տիգրան Սարգսյանը համոզմունք է հայտնել, որ Վալսի պաշտոնավարման ընթացքում պատմական հինավուրց կապերի վրա խարսխված հայ-ֆրանսիական բարեկամական հարաբերություններն այսուհետ ևս կամրապնդվեն և կխորանան` ի բարօրություն երկու բարեկամ ժողովուրդների:

Tigran Sargsyan congratulates Manuel Valls on his appointment as Prime Minister of France
YEREVAN, APRIL 2, ARMENPRESS: The Prime Minister of the Republic of Armenia Tigran Sargsyan sent a congratulatory message to Manuel Valls on his appointment in the position of the Prime Minister of the Republic of France.
The Department of Mass Media and Public Relations of the Government of the Republic of Armenia informed Armenpress that the message runs as follows:
“On behalf of the Government of the Republic of Armenia and personally myself I send warm congratulations to You on the appointment in the position of the Prime Minister of the Republic of France. I wish you success in Your high mission”.
Noting that Armenia attaches importance to the friendly relations established between Armenia and France and the continuous development of interdisciplinary cooperation , Tigran Sargsyan expressed confidence that at the course of  Valls’s tenure  the Armenian-French friendly relations based on the ancient historical ties will further be strengthened and become deeper for the benefit of the two friendly peoples.