Բրյուսովցիները «Եվրատեսիլի» 35 երկրներին կոչ են անում քվեարկել Արամ MP3-ի NOT ALONE երգի օգտին
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվաբանական համալսարանն ինքնատիպ անակնկալ է պատրաստել «Եվրատեսիլ-2014» երգի մրցույթի Հայաստանի  ներկայացուցիչ Արամ MP3-ի համար:  Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին համալսարանի ուսանողական խորհրդից, ԵՊԼՀ ուսանողները, ներդնելով իրենց մասնագիտական ունակությունները, «Եվրատեսիլ-2014»-ի մասնակից 35 երկրներին կոչ են անում քվեարկել Արամ MP3-ի NOT ALONE երգի օգտին: Մտահաղացումը ԵՊԼՀ ռետկորի գլխավոր խորհրդական Հասմիկ Ափյանինը և ԵՊԼՀ շրջանավարտ, «Եվրատեսիլ»-ի հայակական պատվիրակության ղեկավարի օգնական Անուշիկ Տեր-Ղուկասյանինն է: Կազմակերպչական ողջ աշխատանքը իրականացրել է ԵՊԼՀ ուսանողական խորհուրդը ի դեմս ԵՊԼՀ ՈՒԽ նախագահ Ա. Թունյանի:
Բուհում համոզված են, որ  ուսանողների ձայնը լսելի կլինի եվրոպական մեծ ընտանիքում և, վերջապես, մրցույթը կբերենք Հայաստան:

«Брюсовцы» призывают 35-стран «Евровидения» голосовать за песню Арама МРЗ - «NOT ALONE»
Государственный лингвистический университет имени В.Я.Брюсова в Ереване подготовил сюрприз для армянского участника международного конкурса песни «Евровидение-2014» Арама МРЗ. Как сообщили Арменпресс в студенческом совете университета, студенты ЕГЛУ, используя свои профессиональные знания, призывают 35 стран-участниц этого конкурса голосовать за песню Арама МРЗ - NOT ALONE.
Авторы инициативы – главный советник ректора университета Асмик Апян и выпускник ЕГЛУ, помощник руководителя армянской делегации на «Евровидении» Анушик Тер-Гукасян. Вся организационная работа проделана студенческим советом ЕГЛУ, в лице его председателя А.Тунян.
В вузе уверены, что голос студентов будет услышан большой европейской семьей, и конкурс «Евровидение», наконец, состоится в Армении.