Հենրիխ Մխիթարյանը Ռուսաստանի հետ ընկերական խաղում շատ հայերի տեսնելու հույս ունի
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային թիմի և Դորտմունդի «Բորուսիա»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հույս ունի շատ հայերի տեսնել մարզադաշտում: Փորձելու ենք մեր հնարավորությունների առավելագույնով խաղալ «Զենիթ»-ի դեմ և կատարել Կլոպի բոլոր առաջադրանքները: Վստահ եմ` Պետերբուրգում հեշտ չի լինի մեզ համար: Թեպետ Գերմանիայում մի շարք երկրապագուներ ուրախացան, երբ «Զենիթ»-ը մեզ բաժին ընկավ, սակայն ես այդ կարծիքին չեմ: Պետերբուրգցիներն ամեն դիրքում երկու լավ խաղացող ունեն: Սպալետին վճիռ կայացնելու մի քանի տարբերակ ունի: Սակայն «Զենիթ»-ը կզգա Շիրոկովի կարիքը: Նա թիմի հիմնական ֆուտբոլիստներից է»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Մխիթարյանի խոսքերը մեջբերում է Sovsport կայքը:
Անդրադառնալով մարտի 5-ին Ռուսաստան-Հայաստան խաղին` Մխիթարյանը փաստել է. «Ուրախ եմ, որ կխաղանք Կրասնոդարում: Հուսով եմ, շատ հայերի կտեսնենք մարզադաշտում: Դա հավելյալ խթան կլինի հաղթանակի համար: Երբ Ռուսաստանի հավաքականի մարզիչը Ադվոկատն էր, մենք հանդիպեցինք Եվրո-2012 ընտրական փուլում: Այդ ժամանակ Ռուսաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստներն ավելի երիտասարդ էին: Իսկ հիմա ավելի մեծ են և փորձառու»:
Խոսելով «Զենիթ»-ի և «Շախտյոր»-ի նմանությունների մասին` Մխիթարյանն ասել է. «Իմ կարծիքով, «Շախտյոր»-ն ավելի ուժեղ է, ամեն դեպքում` այս պահի դրությամբ: Այդ մասին փաստում է նրանց վերջին հանդիպումը Իսրայելում»:
Չեմպիոնների լիգայի հերթական փուլում Դորտմունդի «Բորուսիա»-ն կհյուրընկալվի Սանկտ-Պետերբուրգի «Զենիթ»-ին: Հանդիպումը կկայանա փետրվարի 25-ին, Երևանի ժամանակով 21-00-ին:

Henrikh Mkhitaryan hopeful to see many Armenians at friendly match against Russia Team
YEREVAN, FEBRUARY 24, ARMENPRESS. The Midfielder of the Armenian National Football Team and Borussia Dortmund Henrikh Mkhitaryan hopes to see many Armenians in the stadium. As reports “Armenpress” citing Sovsport website, Henrikh Mkhitaryan stated: “We’ll do our best at the match against Zenit and fulfill the tasks set by Klopp. I am confident it won’t be easy for us in St. Petersburg. Notwithstanding a number of fans were glad that we’ll face with Zenit, but I don’t share their opinion.”
Among other things the Midfielder of the Armenian National Football Team and Borussia Dortmund Henrikh Mkhitaryan reflected upon the upcoming Russia - Armenia friendly match and particularly underscored: “I am glad we’ll play in Krasnodar. I hope to see many Armenians in the stadium. It will be an additional impetus for us.”
Previously it was reported that the time for the Russia - Armenia friendly match has been announced. The friendly match will kick off at 18:00 o’clock by Yerevan Time on March 5 at Kuban stadium, in Krasnodar, Russia. As reports “Armenpress”, the official website of the Football Federation of Russia stated this.
Previously it was reported that Football Federation of Armenia and Russian Football Union reached an agreement on playing a friendly match on March 5 at Kuban stadium, in Krasnodar, Russia. This will be the 5th match between these teams. The national teams of two countries first met in Euro-2000 qualification, where Russia won both matches, 3:0 in Yerevan and 2:0 in Moscow. Euro-2012 quaification round matches between these teams in Yerevan ended in a draw, while Russians beat Armenia 3:1 in Saint-Petersburg. Armenia will also play a friendly against Germany on June 6 in Mainz.