Բակո Սահակյանը հանդիպել է «Արցախի երիտֆորում- 2013»-ի մասնակիցների հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի նախագահ նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 17-ին Մարտակերտի շրջանի Վանք գյուղում հանդիպել է «Արցախի երիտֆորում- 2013»-ի մասնակիցների հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, արծարծվել են Արցախի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, մեր հանրապետությունում երիտասարդության շրջանում իրականացվող ծրագրերին առնչվող մի շարք հարցեր:
Երկրի ղեկավարի բնութագրմամբ` երիտասարդությանը հուզող հարցերը մշտապես գտնվում են իշխանությունների ուշադրության կենտրոնում, եւ պետությունը կշարունակի անել հնարավորը դրանք արդյունավետ կերպով լուծելու համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էին մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, կրթության եւ գիտության նախարար Սլավա Ասրյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President Bako Sahakyan met with participants of the "Artsakh Youth Forum-2013"
On 17 November President Bako Sahakyan met in Martakert region's Vank village with participants of the "Artsakh Youth Forum-2013".
The Central Information Department of the Artsakh President’s Office informed Armenpress that anumber of issues related to foreign and domestic policy of Artsakh as well as programs being implemented for the youth were raised during the meeting.
According to the Head of the State youth problems are always at the spotlight of the authorities, and the state will continue to do everything possible for solving them efficiently.
Minister of culture and youth affairs Narine Aghabalyan, minister of education and science Slava Asryan and other officials partook in the meeting.