ԱԳ նախարարն ընդունել է ԱՊՀ դիտորդներին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հունվարի 25-ին ընդունել է փետրվարի 18-ին Հայաստանում կայանալիք նախագահական ընտրություններին ԱՊՀ դիտորդական առաքելության անդամներին՝ ԱՊՀ գործադիր քարտուղարի տեղակալ Վլադիմիր Գարկունի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Նալբանդյանը կարևորել է ԱՊՀ դիտորդական առաքելության գործունեությունը և շնորհակալություն հայտնել հերթական անգամ Հայաստանում ընտրական գործընթացներին ուշադրությամբ հետևելու համար:
Վլադիմիր Գարկունը բարձր է գնահատել դիտորդական առաքելությունների իրականացման համար ստեղծված պայմանները և տեղեկացրել է, որ ընտրություններին կհտեևի ԱՊՀ շուրջ 170 դիտորդ, որոնց կղեկավարի ԱՊՀ գործադիր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևը:
Դիտորդական առաքելության ղեկավարը ներկայացրել է ԱՊՀ դիտորդական առաքելության աշխատակարգը և ընտրությունների վերաբերյալ եզրակացություն կազմելու չափանիշներն ու սկզբունքները:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են ԱՊՀ արտգործնախարարների խորհրդի ս.թ. ապրիլի 4-ին կայանալիք նիստի օրակարգին առնչվող հարցերի։

Глава МИД Армении принял наблюдателей СНГ
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 25 января принял членов делегации наблюдательной миссии СНГ во главе с заместителем председателя Исполнительного комитета СНГ Владимиром Гаркуном.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, приветствуя гостей, Налбандян отметил важность деятельности наблюдательской миссии СНГ и поблагодарил за внимательное отношение к электоральным процессам в Армении.
Владимир Гаркун высоко оценил условия, созданные для работы наблюдательской миссии, и сообщил, что от СНГ миссию будут осуществлять 170 наблюдателей, которыми будет руководить исполнительный секретарь СНГ Сергей Лебедев.
Он представил также порядок, принципы и стандарты составления заключения по выборам со стороны наблюдательской миссии.