ԱԳ նախարարն ընդունել է ԱՊՀ դիտորդներին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հունվարի 25-ին ընդունել է փետրվարի 18-ին Հայաստանում կայանալիք նախագահական ընտրություններին ԱՊՀ դիտորդական առաքելության անդամներին՝ ԱՊՀ գործադիր քարտուղարի տեղակալ Վլադիմիր Գարկունի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ողջունելով հյուրերին՝ նախարար Նալբանդյանը կարևորել է ԱՊՀ դիտորդական առաքելության գործունեությունը և շնորհակալություն հայտնել հերթական անգամ Հայաստանում ընտրական գործընթացներին ուշադրությամբ հետևելու համար:
Վլադիմիր Գարկունը բարձր է գնահատել դիտորդական առաքելությունների իրականացման համար ստեղծված պայմանները և տեղեկացրել է, որ ընտրություններին կհտեևի ԱՊՀ շուրջ 170 դիտորդ, որոնց կղեկավարի ԱՊՀ գործադիր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևը:
Դիտորդական առաքելության ղեկավարը ներկայացրել է ԱՊՀ դիտորդական առաքելության աշխատակարգը և ընտրությունների վերաբերյալ եզրակացություն կազմելու չափանիշներն ու սկզբունքները:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են ԱՊՀ արտգործնախարարների խորհրդի ս.թ. ապրիլի 4-ին կայանալիք նիստի օրակարգին առնչվող հարցերի։

Edward Nalbandian hosted CIS observers
YEREVAN, JANUARY 25, ARMENPRESS: Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Edward Nalbandian on January 25 hosted members of CIS observation mission of the presidential elections led by Deputy executive secretary of CIS Vladimir Garkun.
As Armenpress was informed from press, informational and public relations department of Armenian Foreign Ministry, greeting guests Minister Nalbandian highlighted the importance of activity of observation mission and expressed gratitude for once again watching election process in Armenia.
Vladimir Garkun highly estimated the conditions created for the implementation of observation mission and informed about 170 CIS observers led by executive secretary of CIS Sergey Lebedev would monitor the elections.
Head of the observation mission presented the working procedure of CIS observation mission, as well as the standards and principles of conclusion making process.