ՀՀԿ-ական պատգամավորը կոչ է անում ազնվորեն բարձրաձայնել ընտրություններին նկատված խնդիրների մասին
13:59, 13 Փետրվար, 2012ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տեղական ինքնակառավարման մարմինների ընտրությունները, որոնք անցկացվեցին փետրվարի 12-ին Հայաստանում, ՀՀ Ազգային ժողովի ՀՀԿ խմբակցության անդամ Հովհաննես Սահակյանը աննախադեպ է համարում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` փետրվարի 13-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը Սահակյանը նշեց, որ բազմամամարդ համայնքներում գրանցվել է ակտիվություն: «Այս ընտրությունները քաղաքականացվեցին բառի դրական իմաստով: Եթե գնում ենք համամապետական ընտրություններին, նեղ առումով դրանք պետք է քաղաքականացված լինեն»,-ասաց Սահակյանը:
Նա նշեց, որ պարտվող եւ հաղթող կողմերը պետք է ազնիվ գտնվեն` վեր հանելու այն խնդիրները, որոնք զգացվել են ընտրությունների ժամանակ: Պարտվողը պետք է կարողանա բարձրաձայնել այդ մասին: Թեպետ Հրազդանում առաջադրված Սասուն Միքայելյանը պարտվեց, սակայն չպետք է հերքել, որ նրա հավաքած ձայները քիչ չեն:

RPA MP says issues registered at elections should be voiced
YEREVAN, FEBRUARY 13, ARMENPRESS: Member of the Republican Party of Armenia Hovhanness Sahakyan considers the elections of local governmental bodies in Armenia February 12 as unprecedented. He told the reporters today that active participation has been registered in a number of big communities.
He said the winners and losers must be fair to voice the issues registered during the elections. The lost candidate must be able to voice the issues. "Sasun Mikayelyan nominated in Hrazdan has been defeated, but we must admit that he has received a considerable number of votes," he said.