Դիլիջանի ոլորաններում կողաշրջված ավտոցիստեռնի վարորդը մահացել է
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Տավուշի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնն ապրիլի 7-ին, ժամը 08։33-ին ահազանգ է ստացվել, որ Դիլիջանի առաջին ոլորանում տեղի է ունեցել ՃՏՊ՝ գազատար ավտոմեքենան շրջվել է, ներսում քաղաքացի կա. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Ըստ աղբյուրի՝ պարզվել է, որ Իջևան-Երևան ավտոճանապարհի 59-րդ կմ-ին «Iveco» մակնիշի ավտոցիստեռնը՝ բեռնված 20 տոննա հեղուկ գազով (վարորդ՝ Ա. Ա., ծնված 1972 թ.) կողաշրջվել է, գազի արտահոսք չկա. մեքենայի բաքից առկա է դիզելային վառելիքի արտահոսք:
Նշվում է, որ փրկարարները սահմանազատել են տարածքը, հոսանքազրկել բեռնատարը, մեքենայի խցիկից դուրս բերել վարորդին և մոտեցրել շտապօգնության աշխատակիցներին, որոնք արձանագրել են վարորդի մահը:
ՆԳՆ ՓԾ տեղեկացմամբ՝ փրկարարները կատարել են ցիստեռնի հովացման և ճանապարհահատվածի լվացման աշխատանքներ. անվտանգության նկատառումներից ելնելով տեղում իրականացվում է հերթապահություն:

Водитель перевернувшейся на повороте Дилижана цистерны погиб
7 апреля в 08:33 часов в центр кризисного управления Тавушского областного спасательного управления поступило сообщение о том, что на первом повороте Дилижана произошло ДТП: газовоз перевернулся, внутри заблокирован гражданин, необходима помощь спасателей.
Как сообщили Арменпресс в Спасательной службе Министерства внутренних дел Республики Армения, на место выехали 2 боевых расчета областного пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МВД РА.
Согласно источнику, Установлено, что на 59-м км автодороги Иджеван-Ереван перевернулась автоцистерна Iveco, груженная 20 тоннами сжиженного газа (водитель: А.А., 1972 года рождения), утечки газа нет, произошла утечка из бака дизельного топлива автомобиля.
Отмечается, что спасатели огородили территорию, обесточили грузовик, вытащили водителя из салона автомобиля и подвели к сотрудникам скорой помощи, которые констатировали смерть водителя.
По информации МВД, спасатели провели охлаждение цистерны и замывку участка дороги. Из соображений безопасности на месте дежурит дежурный.