Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանը և SPRING PR-ը DDF24-ի շրջանակում հուշագիր են կնքել
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Թվային փոխակերպումների Doing Digital Forum (DDF24) ամենամյա միջազգային ֆորումն այս տարի կկայանա ապրիլի 3-ին՝ Դվին Հոլում «Հնարավորություններին ընդառաջ» խորագրով։
Ֆորումի նպատակն է ներկայացնել ֆինանսական և բիզնեսի տարբեր ուղղություններում թվային փոխակերպման վերջին մոտեցումները, քննարկել առկա հնարավորություններն ու դրանց տեղայնացման առանձնահատկությունները, համաշխարհային տեխնոլոգիական և բիզնես հանրության շրջանում Հայաստանը դիրքավորել որպես թվային փոխակերպման նոր հարթակ՝ նպաստելով երկրի մրցունակության բարձրացմանը:
2.JPG (6.18 MB)
Հաշվի առնելով կրթական համակարգերի հետ համագործակցության կարևորությունը, երիտասարդների ակտիվ ներգրավվածությունը թվային փոխակերպման գործընթացներում, նոր գիտելիքների ձեռքբերումն ու անհրաժեշտ կարողությունների զարգացումը՝ Հայաստանում ֆրանսիական համալսարանը՝ ի դեմս ռեկտոր Սալվա Նակուզիի, և SPRING PR-ը՝ ի դեմս համահիմնադիր Տաթևիկ Սիմոնյանի, DDF-ի շրջանակում մտադրությունների մասին համաձայնագիր են ստորագրել։
Հուշագրով երկու կողմերն իրենց ջանքերը, փորձն ու հնարավորությունները համատեղելու պատրաստակամություն են հայտնել՝ նպաստելու երիտասարդների համար արդիական գործնական գիտելիքների ամրապնդման և խորացման հնարավորությունների ստեղծմանը, մասնագիտական կրթության զարգացմանը, թվային փոխակերպումների դարաշրջանում ֆինանսատեխնոլոգիական ոլորտում երիտասարդների ներուժն ու տաղանդը գործի դնելու հնարավորությունների բացահայտմանը։
3.JPG (6.89 MB)
Համագործակցության շրջանակում ՀՖՀՀ Մարքեթինգի, Ֆինանսների և Կառավարման ֆակուլտետների 15 լավագույն ուսանողները կստանան Ֆորումի անվճար մասնակցության հնարավորություն, իսկ համալսարանի աշխատակազմը՝ հատուկ զեղչ։
«Մեզ համար առանձնահատուկ պատիվ է ստորագրել այս հուշագիրը Doing Digital Forum-ի կազմակերպիչ SPRING PR ընկերության հետ: Այս համագործակցությունը արտացոլում է նորարարության, կրթության և թվային առաջընթացին՝ ուղված մեր ընդհանուր հանձնառությունը: Միավորելով ուժերը՝ մենք նպատակ ունենք մեր ուսանողների համար ապահովել ուսուցման և զարգացման լավագույն հնարավորությունները մշտապես փոփոխվող թվային աշխարհում:
4.JPG (5.17 MB)
Որպես բարձրագույն ուսումնական հաստատություն՝ մենք գիտակցում ենք մեր ուսանողներին ներկայիս թվային աշխարհի մարտահրավերներին և հնարավորություններին նախապատրաստելու կարևորությունը: Այս ֆորումը գաղափարների փոխանակման, գործնական ուսուցման և տեխնոլոգիական նորարարությունների ուսումնասիրության բացառիկ հարթակ է։
Մենք վստահ ենք, որ այս համագործակցությունը նոր դռներ կբացի մեր ուսանողների առջև և անհամբեր սպասում ենք մեր համատեղ նախաձեռնության պտուղներին»,- նշել է ՀՖՀՀ ռեկտոր Սալվա Նակուզին։
SPRING PR-ի համահիմնադիր, Doing Digital Forum պլատֆորմի հիմնադիր Տաթևիկ Սիմոնյանը նշեց․ «Մենք բազմիցս խոսում ենք այն մասին, որ թվային փոխակերպումների հնարավորություններին ու մարտահրավերներին պետք է պատրաստ լինեն բոլորը։ Երիտասարդները՝ Z սերունդը, այդ թվային փոխակերպումների կրողը, առաջնորդողն ու սպառողն է, ուստի նրանք պետք է առավել քան իրազեկ լինեն։ Այս համատեքստում մեծապես կարևոր են կրթական ոլորտում փոփոխությունները, նոր մոտեցումների, ժամանակի պահանջներին համապատասխան համակարգերի ներդնումը։ Այս տարի ևս ֆորումով հնարավորություն ենք տալիս ծանոթանալու միջազգային լավագույն փորձին և Հայաստան ենք բերում միջազգային առաջադեմ միտքն ու գիտելիքը, որին մեր հայ ուսանողներն ու երիտասարդները կունենան բացառիկ հասանելիություն,-հավելեց նա։
5.jpg (3.10 MB)
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նաև քննարկել են հաջորդ տարիներին ֆորումի շրջանակում առավել առարկայական համագործակցության հնարավորությունները՝ մասնավորապես Ֆրանսիայից հեղինակավոր խոսնակների ներգրավում և առաջատար մասնագետների հյուրընկալում:
Նշենք, որ Doing Digital Forum-ն այս տարի կներկայանա նոր դեմքերով և թեմաներով՝ հյուրընկալելով ոլորտի համաշխարհային թոփ խոսնակներին և առաջատար փորձագետներին։ Ֆորումի գլխավոր խոսնակը հայտնի ֆուտուրիստ, բանկինգի նոր հայեցակարգի և բեսթսելերներ դարձած մի շարք գրքերի (Bank 2.0, Bank 3.0, Breaking Banks, Bank 4.0, The Rise of Technosocialism) հեղինակ Բրեթ Քինգն է։ Նա նորարարության, ֆինանսական ծառայությունների և թվային փոխակերպման փորձագետ է, վերջին տարիներին ամենապահանջված խոսնակներից մեկն աշխարհում։ Քինգը CNN, CNBC, BBC, ABC, Fox, Bloomberg և այլ առաջատար ԶԼՄ-ների ֆինթեք մեկնաբան է, բանկերի, կարգավորող և պետական կառույցների թվային փոխակերպման խորհրդատու: DDF-ի խոսնակներից են նաև Հենրի Արսլանյանը, Դիրք Օլմայերը, Մոհամեդ Բարդաստանին։ DDF24-ը նրանց Հայաստանում հյուրընկալելու և ունկնդրելու բացառիկ հնարավորություն է ընձեռում:
Ինչպես նախորդ տարի, այս տարի ևս Ամերիաբանկն աջակցում է ֆորումին, այն DDF24-ի ֆինթեք գործընկերն է: Միջազգային Visa ընկերությունը ֆորումի ինովացիոն գործընկերն է, հայկական Apricot Capital-ը՝ ներդրումային գործընկերը, Fastex-ը՝ բլոկչեյն գործընկերը։ DDF24-ի տեխնոլոգիական գործընկերը Ucraft-ն է, ԱԲ գործընկերը՝ Hoory-ն։ ArCa-ն ֆորումի ազգային գործընկերն է։ DDF24-ի հյուրընկալության ոլորտի գործընկերն է «Երեմյան Փրոջեքթս»-ն՝ իր Լիվինգսթոն ռեստորանով:

Французский университет в Армении и SPRING PR подписали меморандум в рамках DDF24
Ежегодный международный форум цифровой трансформации Doing Digital Forum (DDF24) в этом году состоится 3 апреля в Двин-холле с лейтмотивом «Навстречу возможностям».
Цель форума - представить новейшие подходы к цифровой трансформации в различных финансовых и бизнес-направлениях, обсудить существующие возможности и особенности их локализации, позиционировать Армению в мировом технологическом и бизнес сообществе как новую платформу цифровой трансформации, способствующую повышению конкурентоспособности страны.
Учитывая важность сотрудничества с образовательными системами, активное вовлечение молодежи в процессы цифровой трансформации, приобретение новых знаний и развитие необходимых навыков, Французский университет в Армении в лице ректора Сальвы Накузи и SPRING PR в лице соучредителя Татевик Симонян подписали Меморандум о намерениях в рамках DDF.
В меморандуме обе стороны выразили готовность объединить свои усилия, опыт и возможности, чтобы способствовать созданию возможностей для укрепления и углубления актуальных практических знаний  молодежи, развития профессионального образования, выявления возможностей для реализации потенциала и талантов молодежи в финансово-технологической сфере в эпоху цифровых преобразований.
В рамках сотрудничества 15 лучших студентов факультетов маркетинга, финансов и менеджмента ФУА получат возможность бесплатного участия в форуме, сотрудники университета получат специальную скидку.
«Для нас особая честь подписать этот меморандум с пиар-компанией SPRING, организатором форума Doing Digital. Это сотрудничество отражает нашу общую приверженность инновациям, образованию и цифровому прогрессу. Объединив усилия, мы стремимся предоставить нашим студентам наилучшие возможности для обучения и развития в постоянно меняющемся цифровом мире.
Как высшее учебное заведение, мы осознаем важность подготовки наших студентов к вызовам и возможностям современного цифрового мира. Этот форум является исключительной платформой для обмена идеями, практического обучения и изучения технологических инноваций.
Мы уверены, что это сотрудничество откроет новые двери для наших студентов, и с нетерпением ждем плодов нашей совместной инициативы», - сказала ректор ФУА Сальва Накузи.
Татевик Симонян, соучредитель SPRING PR и основатель платформы Doing Digital Forum, отметила: «Мы неоднократно говорили о том, что все должны быть готовы к возможностям и вызовам цифровой трансформации. Молодежь, поколение Z, является носителем, лидером и потребителем этих цифровых преобразований, поэтому они должны быть более чем осведомлены. В этом контексте очень важны перемены в образовательной сфере, новые подходы, внедрение систем, соответствующих требованиям времени. В этом году мы снова посредством форума даем возможность ознакомиться с лучшим международным опытом и приносим в Армению передовую международную мысль и знания, к которым наши армянские студенты и молодежь будут иметь эксклюзивный доступ», добавила она.
Стороны также обсудили возможности более предметного сотрудничества в рамках форума в последующие годы, в частности, привлечение авторитетных спикеров и ведущих специалистов из Франции.
В этом году форум Doing Digital представит новые лица и темы, в нем примут участие ведущие мировые спикеры и ведущие эксперты отрасли. Главным спикером форума является известный футуролог, автор новой концепции банковского дела и ряда книг, ставших бестселлерами (Bank 2.0, Bank 3.0, Breaking Banks, Bank 4.0, The Rise of Technosocialism) Бретт Кинг. Он эксперт в области инноваций, финансовых услуг и цифровой трансформации, один из самых востребованных спикеров в мире в последние годы. Бретт Кинг  - финтех-комментатор CNN, CNBC, BBC, ABC, Fox, Bloomberg и других ведущих СМИ, банков, консультант по вопросам регулирования и цифровой трансформации государственных учреждений. В числе спикеров DDF24 также Генри Арсланян, Дирк Олмайер, Мохамед Бардастани. DDF24 предлагает уникальную возможность увидеть и услышать их в Армении.
Как и в прошлом году, в этом году форум поддерживает Америабанк, который является финтех-партнером DDF24. Инновационный партнер форума - международная компания Visa, инвестиционный партнер - армянская компания «Apricot Capital», блокчейн-партнер - Fastex. Технологическим партнером DDF24 является Ucraft, партнером AB - Hoory, ArCa - национальный партнер форума. Партнером DDF24 в сфере гостеприимства будет компания «Yeremyan Projects» с рестораном Livingston.