Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 187 նոր դեպք․ ապաքինվել է 54, մահացել՝ 5 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում սեպտեմբերի 13-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 45862 դեպք, որոնցից 41659-ն` առողջացած, 916-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3005 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 238312 թեստավորում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի կայքում:
Սեպտեմբերի 12-ին կատարվել է 3681 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 187 նոր դեպք: Ունենք 54 առողջացած:
Կորոնավիրուսից մահացել է 5 մարդ։ Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 59 (տղամարդ), 81 (կին), 53 (տղամարդ), 70 (տղամարդ) և 68 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 282 է:

COVID-19: в Армении подтверждено 187 новых случаев, выздоровели 54 человека, умерли - 5
По состоянию на 11:00 часов 13 сентября в Армении подтверждено 45862 случая заболевания коронавирусом, из которых 41.659 - вылечившиеся, а 916 случаев закончились смертельным исходом. В настоящее время фактическое лечение от коронавируса получают 3005 пациентов. Всего было проведено 238.312 тестов.
12 сентября было проведено 3681 тестирование: в итоге подтверждено 187 новых случаев заболевания коронавирусом. 54 человека здоровы.
5 человек умерли от коронавируса. Что касается смертей, сообщается, что пациентам было 59 (мужчины), 81 (женщина), 53 (мужчина), 70 (мужчина) и 68 (женщина) лет. У всех были сопутствующие хронические заболевания.
Накануне был один случай смерти, когда у пациента диагностировали коронавирусную инфекцию, но он умер от другого заболевания. Всего таких случаев 282.