ԱՀ նախագահը ծանոթացել է հայկական ռազմարդյունաբերության մասնագետների կատարելագործած զինատեսակներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Պաշտպանության բանակի N զորամաս և ծանոթացել զինված ուժերում հաջողությամբ կիրառվող՝ հայկական ռազմարդյունաբերության ոլորտի մասնագետների կողմից կատարելագործված զինատեսակներին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Արայիկ Հարությունյանը տեղեկացրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«ԱՀ պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանի և ԱՀ ոստիկանության պետ Աշոտ Հակոբջանյանի ուղեկցությամբ այսօր այցելել եմ ՊԲ N զորամաս և ծանոթացել ոստիկանության ծառայողների (ծրագրում ընդգրկված են գրեթե բոլոր ստորաբաժանումները) ուսումնական պարապմունքներին: Ինչպես ԱԱԾ հատուկ վարչության տղաները, այնպես էլ ոստիկանության ծառայողները, հանձնարարականիս համաձայն, ձեռք են բերում սպառազինության որոշ տեսակների կիրառման հմտություններ: Նախնական արդյունքները գոհացուցիչ էին:
Այսօր լավ առիթ էր նաև ծանոթանալու հայկական ռազմարդյունաբերության ոլորտի մասնագետների կողմից կատարելագործված զինատեսակներին, որոնք գործնականում արդեն հաջողությամբ կիրառվում են մեր զինված ուժերում:
«Ուժեղ սահման, ամուր թիկունք, պաշտպանված Հայրենիք» սկզբունքը մշտապես լինելու է մեր ռազմաքաղաքական ջանքերի առանցքում:
Հ.Գ.
Սամբոյի աշխարհի չեմպիոն Մավրիկ Նասիբյանը, ով ոստիկանությունում գումարտակի հրամանատարի պաշտոնն է զբաղեցնում, իր ունակությունները ցուցադրեց նաև «Ֆագոտ» հակատանկային համալիրի վարժասարքի վրա՝ ուսումնական պարապմունքից ստանալով չեմպիոնին վայել գերազանց գնահատական»,- նշել Արցախի նախագահը:

Президент Арцаха ознакомился с усовершенствованным  вооружением    военной промышленности РА
Президент Арцаха Араик Арутюнян посетил N-скую в/часть Армии обороны, ознакомился с оружием, успешно применяемым специалистами армянской военной промышленности в Вооруженных силах.
Как  передает Арменпресс,  об этом Араик Арутюнян сообщил на своей странице в Facebook.
«В сопровождении министра обороны Арцахской Республики Джалала Арутюняна и начальника полиции Арцахской Республики Ашота Акопджаняна я сегодня посетил N-скую в/часть Армии обороны и ознакомился с подготовкой офицеров полиции (в программу включены практически все подразделения). Как ребята из специального отдела СНБ, так и сотрудники полиции, согласно моему заданию, приобретают навыки использования определенных видов оружия. Первоначальные результаты были удовлетворительными.
Сегодня представилась также хорошая возможность ознакомиться с оружием, разработанным специалистами армянской военной промышленности, которое уже успешно применяется в наших вооруженных силах.
Принцип «прочной границы, крепкой спины, защищенной Родины» всегда будет приоритетом наших военно-политических усилий.
PS
Чемпион мира по самбо Маврик Насибян, занимающий должность командира батальона в полиции, продемонстрировал свои способности на тренажерах противотанкового комплекса «Фагот», получив отличную оценку, достойную чемпиона», - отметил  президент Арцаха.