Բացահայտվել է Ջենիֆեր Լոպեսի երիտասարդության գաղտնիքը
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոլիվուդյան դերասանուհի եւ երգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսն սպորտով զբաղվում է շաբաթը վեց անգամ եւ ճիշտ Է սնվում: Հայտնիի երիտասարդության գաղտնիքը բացահայտել են The Sun-ում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Լոպեսը նույն վարժությունները երբեք չի կատարում երկու օր անընդմեջ: Դրա փոխարեն նա միշտ փորձում Է ֆիզիկական բռնվածության իր համար նոր տեսակներ՝ յոգայից մինչեւ բռնցքամարտ: «Ես 100 տոկոսով վստահ եմ, որ առանց սպորտի ես այսքան երջանիկ չԷի լինի»,-մեկնաբանում Է 50-ամյա դերասանուհին:
Լոս-Անջելեսում Լոպեսը մարզվում Է հայտնի անհատական մարզիչ Թրեյսի Անդերսոնի հետ, որի հաճախորդներն են նաեւ դերասանուհի Գվինեթ Փելթրոուն եւ երգչուհի Մադոննան: Իսկ Նյու Յորքում աստղին մարզում Է մեկ այլ հրահանգիչ՝ Դեւիդ Քիրշը: Նրա ծրագիրը ներառում Է բարձր ինտենսիվությամբ շրջանաձեւ վարժանքները, քիքբոքսինգը, որովայնի մկանների վարժությունները, ինչպես նաեւ պոլ դենսը:
Դեմքի թարմությունը պահպանելու համար Ջենիֆեր Լոպեսն առաջին հերթին հետեւում Է քնի տեւողությանը: «Ինձ հարկավոր Է քնել օրական ինը-տասը ժամ, ինչն իդեալական կլիներ: Բայց դա միշտ չի հաջողվում, ուստի ես ջանում եմ քնել գոնե ութ ժամ»,-պատմել Է երգչուհին եւ հավելել, որ ժամանակ առ ժամանակ զբաղվում Է մեդիտացիայով: Քնելուց առաջ Լոպեսը դեմքը պատում Է խոնավացնող քսուկով, ինչպես նաեւ պարբերաբար օգտագործում Է գլիկոլաթթու, որը «թարմություն եւ լրացուցիչ փայլ» Է տալիս իր մաշկին:
Լոպեսը նշել Է, որ օրվա ընթացքում, եւ հատկապես մարզումներից առաջ, շատ ջուր Է խմում, խուսափում Է կոֆեինից եւ ալկոհոլից, ինչպես նաեւ իր օրաբաժնից բացառել Է ռաֆինացված մթերքները: Իր առավոտը նա սկսում Է պրոտեինային կոկտեյլով: Նրա լանչը սովորաբար բաղկացած Է սաղմոնից՝ բրոկոլիի եւ դդմիկի հետ, ճաշը՝ բրնձից, լոբազգիներից, հավից կամ մսից: Հայտնին ռեստորաններում նույնպես ջանում Է ընտրել առողջ կերակուր:

Раскрыт секрет молодости Дженнифер Лопес
Голливудская актриса и певица Дженнифер Лопес занимается спортом шесть раз в неделю и придерживается правильного питания. Секрет молодости знаменитости раскрыли в The Sun, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Лопес никогда не выполняет одни и те же упражнения два дня подряд. Вместо этого она постоянно пробует новые для себя виды физической нагрузки — от йоги до бокса. «Я на 100 процентов уверена, что без спорта я бы не была такой счастливой», — комментирует 50-летняя актриса.
В Лос-Анджелесе Лопес занимается с известным персональным тренером Трейси Андерсон (Tracy Anderson), чьими клиентками также являются актриса Гвинет Пэлтроу и певица Мадонна. В Нью-Йорке же звезду тренирует другой инструктор Дэвид Кирш (David Kirsch). Его программа включает в себя высокоинтенсивные круговые тренировки, кикбоксинг, упражнения на мышцы пресса, а также пол дэнс.
Для поддержания молодости лица Дженнифер Лопес в первую очередь следит за количеством часов сна. «В идеале мне нужны девять-десять часов сна в сутки. Но это удается не всегда, поэтому я слежу за тем, чтобы проводить во сне хотя бы восемь часов», — поделилась певица и добавила, что время от времени практикует медитацию. Перед сном на очищенное лицо Лопес наносит увлажняющий крем, а также периодически использует гликолевую кислоту, которая придает ее коже «свежесть и дополнительное сияние».
Лопес отметила, что в течение дня, а особенно перед тренировкой, пьет много воды, избегает кофеина и алкоголя, а также исключила из своего рациона рафинированные продукты. Свое утро она начинает с протеинового коктейля. Ее ланч обычно состоит из лосося с брокколи и цуккини, обед — из риса, бобов, курицы или мяса. В ресторанах знаменитость также старается выбирать здоровую пищу.