სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე გაეროს გენერალური მდივნის სამშვიდობო ოპერაციების საკითხებში მოადგილეს შეხვდა
მდგრადი განვითარების საკითხებზე მაღალი დონის პოლიტიკური ფორუმის ფარგლებში, სომხეთის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე რობერტ აბისოღომონიანი შეხვდა გაეროს გენერალური მდივნის სამშვიდობო ოპერაციების საკითხებში მოადგილეს, ჟან-პიერ ლაკრუას.
შეხვედრისას განიხილეს სომხეთსა და გაეროს შორის სამშვიდობო და მშვიდობის დამყარების სფეროებში თანამშრომლობასთან დაკავშირებული საკითხები. ამ კონტექსტში საუბარი შეეხო გაეროს სამშვიდობო ოპერაციებში სომხეთის მონაწილეობას, ასევე გაიმართა აზრთა გაცვლა საერთაშორისო უსაფრთხოების დღის წესრიგის აქტუალურ საკითხებზე, მათ შორის ახლო აღმოსავლეთში ბოლო დროს განვითარებულ მოვლენებსა და არსებულ გამოწვევებზე.
სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილემ თანამოსაუბრეს წარუდგინა სამხრეთ კავკასიაში მშვიდობის ინსტიტუციონალიზაციისკენ მიმართული ნაბიჯები.

Armenian Deputy Foreign Minister Robert Abisoghomonyan met with UN Under-Secretary-General for Peace Operations Jean-Pierre Lacroix on the sidelines of the High-level Political Forum on Sustainable Development.
The Armenian Foreign Ministry said in a statement that the meeting focused on cooperation between Armenia and the United Nations in the areas of peacekeeping and peacebuilding.
In this context, the sides discussed Armenia’s participation in UN peacekeeping operations and exchanged views on current international security issues, including recent developments and ongoing challenges in the Middle East.
Deputy Foreign Minister Abisoghomonyan also briefed his interlocutor on the steps being taken to institutionalise peace in the South Caucasus.