ნიკოლ ფაშინიანმა სომხეთის დიპლომატებთან შეხვედრაზე საგარეო პოლიტიკის პრიორიტეტებსა და გამოწვევებზე ისაუბრა
ერევანი, 26 აგვისტო, არმენპრესი. სომხეთის რესპუბლიკის პრემიერ-მინისტრი ნიკოლ ფაშინიანი და პრეზიდენტი ვაჰაგნ ხაჩატურიანი უცხო ქვეყნებში სომხეთის დიპლომატიური მისიების ხელმძღვანელების ყოველწლიურ სამუშაო შეხვედრის დაწყებას დაესწრნენ.
„არმენპრესის“ ინფორმაციით, პრემიერ-მინისტრის აპარატმა განაცხადა, რომ ნიკოლ ფაშინიანმა სიტყვით გამოსვლისას ხაზგასმით აღნიშნა დიპლომატიური წარმომადგენლობების საკვანძო როლი და მნიშვნელობა. სიტყვით გამოსვლისას პრემიერ-მინისტრმა ფაშინიანმა სომხეთის საგარეო პოლიტიკის პრიორიტეტებსა და გამოწვევებზე ისაუბრა.
პრემიერ-მინისტრის გამოსვლის შემდეგ გაიმართა დისკუსია საგარეო პოლიტიკის მიმდინარე საკითხებზე, არსებულ პრობლემებსა და მათი გადაჭრის შესაძლებლობებზე.

YEREVAN, AUGUST 26, ARMENPRESS. President Vahagn Khachaturyan and Prime Minister Nikol Pashinyan have chaired the opening session of the annual ambassadorial meeting.
Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan, Deputy Prime Minister Mher Grigoryan and Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan also participated in the meeting.
Armenian Ambassadors from around the world gather in Armenia once every year for a meeting with government officials.
PM Pashinyan delivered a speech at the meeting, highlighting the key role and significance of diplomatic representations. Pashinyan touched upon the Armenian foreign policy priorities and challenges.
Afterwards a discussion around foreign policy agenda on existing challenges and opportunities for resolving them was held.