სომხეთისა და აზერბაიჯანის საგარეო საქმეთა მინისტრები შეთანხმდნენ ღია საკითხებზე მოლაპარაკებების გაგრძელებაზე
ერევანი, 29 თებერვალი, არმენპრესი. გერმანიის დედაქალაქ ბერლინში, 28-29 თებერვალს გაიმართა მოლაპარაკებები სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრ არარატ მირზოიანსა და აზერბაიჯანის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა მინისტრ ჯეიჰუნ ბაირამოვს შორის.
როგორც „არმენპრესი“ იუწყება სომხეთის რესპუბლიკის საგარეო საქმეთა სამინისტროს განცხადებაზე დაყრდონობით, მინისტრებმა და მათმა დელეგაციამ განიხილეს პოზიციები ორმხრივი შეთანხმების პროექტის დებულებების შესახებ „სომხეთისა და აზერბაიჯანს შორის მშვიდობისა და სახელმწიფოთაშორისი ურთიერთობების დამყარების შესახებ“. გამოითქვა ურთიერთშეთანხმება ღია საკითხებზე მოლაპარაკებების გაგრძელებაზე.
ვიზიტის ფარგლებში გაიმართა შეხვედრა გერმანიის საგარეო საქმეთა მინისტრთან ანნალენა ბარბოკთან, როგორც ორმხრივ, ასევე სამმხრივ ფორმატში.
მინისტრმა მირზოიანმა მადლობა გადაუხადა გერმანიას სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის მოლაპარაკებების ორგანიზებისთვის.

Armenian, Azerbaijani foreign ministers mutually agreed to continue negotiations on the open issues
YEREVAN, FEBRUARY 29, ARMENPRESS. On 28-29 February 2024 negotiations were held between Ararat Mirzoyan, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia and Jeyhun Bayramov, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan, in Villa Borsig in Berlin, Germany.
The Ministers and their delegations discussed perspectives on the provisions of the draft bilateral Agreement on Establishment of Peace and Interstate Relations between Armenia and Azerbaijan. Mutual agreement was expressed to continue negotiations on the open issues, the Armenian foreign ministry said.
During the course of the visit, the ministers met with Annalena Baerbock, the German Foreign Minister, bothseparatelyand in the trilateral format.
Minister Mirzoyan expressed his appreciation to Germany for hosting the negotiations between Armenia and Azerbaijan.