ირაკლი ღარიბაშვილი - საქართველო ყოველთვის მზადაა, წვლილი შეიტანოს სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის მშვიდობის დამყარებაში
ერევანი, 26 იანვარი, არმენპრესი. საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი იმედოვნებს, რომ სომხეთი და აზერბაიჯანი მალე გააფორმებენ სამშვიდობო შეთანხმებას. „არმენპრესის“ ცნობით, ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა თბილისში სომხურ-ქართული მთავრობათაშორისი კომისიის სხდომის შემდეგ განაცხადა.
„ჩვენ ყოველთვის მზად ვიყავით და მზად ვართ, რომ ჩვენი წვლილი. კონტრიბუცია შევიტანოთ აი, ამ გრძელვადიანი მშვიდობის დამყარების საქმეში, რომელიც მთელი რეგიონის ქვეყნებსა და ხალხებს მოუტანს სარგებელს. დიდი ოპტიმიზმითა და იმედის თვალით შევყურებთ აზერბაიჯანსა და სომხეთს შორის მიმდინარე დიალოგს. მინდა, გამოვთქვა ჩვენი იმედი, რომ სომხეთი და აზერბაიჯანი მალე გააფორმებენ სამშვიდობო შეთანხმებას, რაც უდავოდ ხელს შეუწყობს და გააძლიერებს რეგიონში არსებულ მშვიდობას, სტაბილურობას შეიწუობს ხელს, რაც მნიშვნელოვანია ჩვენი ქვეყნებისა და ერებისთვის“, – განაცხადა ღარიბაშვილმა.

Грузия готова внести свой вклад в установление мира между Арменией и Азербайджаном: премьер-министр Грузии
Премьер-министр Грузии Иракли Гарибашвили надеется, что Армения и Азербайджан вскоре подпишут мирный договор. Как сообщает Арменпресс, об этом премьер-министр Грузии заявил после заседания армяно-грузинской межправкомиссии в Тбилиси.
“Мы всегда были готовы и готовы внести свой вклад в установление долгосрочного мира, который принесет пользу странам и народам всего региона. Мы смотрим на продолжающийся диалог между Азербайджаном и Арменией с большим оптимизмом и надеждой. Я надеюсь, что Армения и Азербайджан вскоре подпишут мирный договор, который, несомненно, будет способствовать и укрепит мир в регионе, что важно для наших стран и народов”, - сказал Гарибашвили.