Ոստիկանությունում ծառայողական քննություն է սկսվել Դավիթ Ափոյանին բերման ենթարկելու առնչությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ոստիկանության պետի պաշտոնակատար Արման Սարգսյանի հանձնարարությամբ` ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչությունում ծառայողական քննություն է սկսվել Երևանի պետական համալսարանի Ուսանողական խորհրդի նախագահ Դավիթ Ափոյանին պետական համալսարանից ոստիկանության Մարաշի բաժանմունք բերման ենթարկելու կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից:
«Ծառայողական քննության արդյունքում ստուգվելու է ոստիկանության ծառայողների գործողությունների իրավաչափությունը»,- նշեցին վարչությունից:
ԵՊՀ ուսանողական խորհրդի նախագահ Դավիթ Ափոյանը բերման է ենթարկվել դեկտեմբերի 24-ին, համալսարանում գտնվող իր աշխատասենյակից: Ափոյանը ոստիկանության բաժանմունքում վկայի կարգավիճակով հարցաքննվելուց հետո դուրս է եկել բաժանմունքից:
ԵՊՀ ՈւԽ նախագահը հարցաքննվել է դեկտեմբերի 20-ին ԵՊՀ բակում հնչած կրակոցների գործով, և նշել, որ դեպքի ընթացքում այդ վայրում չի եղել:

YEREVAN, DECEMBER 25, ARMENPRESS. Acting Police Chief of Armenia Arman Sargsyan has ordered an internal investigation into the detention of Davit Apoyan, the President of the Student Council of the Yerevan State University.
Apoyan was handcuffed and taken into custody by police officers on December 24 when he was in his office at the YSU. He was taken to a police station and questioned as a witness in an ongoing investigation into a December 20 incident when shots were fired outside the university campus. He was released shortly afterwards. Apoyan has testified that he was not in the area where the incident had taken place on that day.
Police said the internal investigation has been ordered to determine whether officers acted lawfully or not while detaining Apoyan.