Պետական համակարգում կադրային ջարդի նախանշաններ չկան. Վլադիմիր Կարապետյան
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը բազմիցս ասել է, որ հանրային ծառայողների 95 տոկոսից ավելին մնացել են նախկինից, այդ առումով կադրային որևէ ջարդ չի եղել, և ջարդի նախանշաններ չկան:
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, դեկտեմբերի 13-ին այս կարծիքը հայտնեց ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանը՝ անդրադառնալով Վարչապետի հայտարարությանը, թե ամբողջ պետական համակարգը դիմադրում է հեղափոխությանը, և ինքը ջարդելու է այդ դիմադրությունը:
«Կառավարության ղեկավարը բազմիցս ասել է, որ պետական ծառայողների կամ, ինչպես օրենքն է ասում, հանրային ծառայողների 95 տոկոսից ավելին մնացել են նախկինից, կադրային որևէ ջարդ չի եղել, և չեմ կարծում, որ ջարդի նախանշաններ կան: Վարչապետը շատ հստակ իր վերաբերմունքն է հայտնել տեղի ունեցող գործընթացների վերաբերյալ, և, կարծում եմ, բոլորս հետևություններ կանենք նրա վերաբերմունքի վերաբերյալ»,- նշեց Կարապետյանը:

YEREVAN, DECEMBER 13, ARMENPRESS. Mass layoffs aren’t expected in the public administration system, Prime Minister Nikol Pashinyan’s spokesperson Vladimir Karapetyan told reporters, commenting on the Premier’s December 12 statement on the public administration “resisting” the revolution.
“The Prime Minister has numerously said that 95% of the public servants are from the previous [administrations], there hasn’t been any layoff, and I don’t think there are any signs of a layoff. The Prime Minister has very clearly expressed his attitude for the ongoing processes, and I believe we will all make conclusions regarding his attitude,” Karapetyan said.