Պետերբուրգում վերելակի ընկնելու հետևանքով տուժած հայերի վիճակը ծանր է
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Սանկտ Պետերբուրգ քաղաքի թիվ 18 ծննդատանը վերելակի ընկնելու հետևանքով տուժած երկու հայի վիճակը ծանր է: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Фонтанка-ն:
Լրատվականի տվյալներով՝ տուժած տղամարդկանցից մեկը 28, մյուսը 35 տարեկան է: Տղամարդիկ վերելակի ընկնելուց հետո բազմաթիվ բաց և փակ կոտրվածքներով ու ներքին օրգանների վնասվածքներով գտնվում են ծանր վիճակում: Նրանցից մեկին բժիշկները տեղավորել են շոկային վերակենդանացման բաժանմունքում:
Վերելակի ընկնելու նախնական պատճառը նորոգման աշխատանքների ընթացքում ճոպանի պոկվելն է: Պետերբուրգի քննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել շինարարական աշխատանքների ժամանակ անվտանգության կանոնների խախտման հոդվածով:

Two Armenians in serious condition after falling into elevator shaft in St. Petersburg
YEREVAN, NOVEMBER 5, ARMENPRESS. Two Armenians, who fell into an elevator shaft during repair works at a maternity hospital in the Russian city of St. Petersburg, are in serious condition, Fontanka reported.
According to the news agency, the two victims are 28 and 35 years old. They suffered multiple open and closed injuries. Doctors have transported one of the injured to the intensive care unit.
The St. Petersburg investigative committee filed a criminal case under the article on the violation of safety rules during the construction works.