Ահազանգ «Զվարթնոց» օդանավակայանում պայթուցիկ սարքի մասին. հայտնաբերված նյութը պայթյունավտանգ չէ
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «911» ծառայություն hոկտեմբերի 24-ին, ժամը 23:25-ին տեղեկություն է հաղորդվել, որ «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի2-րդ հարկում պայթուցիկ սարք է հայտնաբերվել. անհրաժեշտ է սակրավորների օգնությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ,փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատից երեք մարտական հաշվարկ,Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ և արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խմբերը, Հոգեբանական խորհրդակցության գծով հրահանգիչը, Աղետների բժշկության կենտրոնի հերթապահ բժիշկը և Քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական խումբը:
2-րդ հարկի մուտքի դռան մոտ հայտնաբերվել է պոլիէթիլենային տոպրակով անհայտ պարունակությամբ զանգված:
Մինչ փրկարարների՝ կանչի վայր հասնելը ոստիկանության աշխատակիցները տոպրակը տեղափոխել են ավտոկայանատեղի (շենքից մոտ 50 մ հեռու):

Сигнал о взрывчатом устройстве в аэропорту “Звартноц”: обнаруженное вещество не взрывоопасно
24-го октября в 23:25 в службу “911” поступила информация о том, что на 2-ом этаже международного аэропорта “Звартноц” обнаружено взрывчатое устройство, необходима помощь саперов.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ МЧС РА, на место выехали боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного управления СС МЧС РА, три боевых расчета из спасательного отряда Центра по осуществлению спасательных работ особого назначения, оперативные группы и группы реагирования на чрезвычайные ситуации Национального центра кризисного управления, инструктор по психологическому консультированию, дежурный врач Центра медицины катастроф и инженерно-образовательная группа коллективного центра сил гражданской обороны Управления гражданской обороны. У входной двери 2-го этажа был обнаружен полиэтиленовый пакет с неизвестным содержанием.
До прибытия спасателей на место происшествия сотрудники полиции вынесли пакет на стоянку (на расстояние около 50 метров от помещения).