Քաղաքապետարանը «Սանիթեկ»-ին փոխանցել է 160 միլիոն դրամ և հորդորել վճարել աշխատակիցների աշխատավարձերը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երեւանի քաղաքապետարանը «Սանիթեկ» ըկերություննեին է փոխանցել ընդհանուր առմամբ 160 միլիոն դրամ՝ 2019-ի օգոստոս ամսվա երկրորդ կեսին մատուցած ծառայությունների դիմաց։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը:
«Հորդորում ենք «Սանիթեկ» ընկերությունների ղեկավարությանը՝ այդ միջոցներն առաջնահերթ ուղղել սեփական աշխատակիցների նկատմամբ ունեցած աշխատավարձային պարտավորությունների կատարմանը։
Հայտնում ենք նաեւ, որ Երեւանի քաղաքապետարանը Սանիթեկ ընկերությունների նկատմամբ այլեւս որեւէ ֆինանսական պարտավորություն չունի՝ հաշվի առնելով ս.թ. օգոստոսի 29-ից ի վեր Երեւան քաղաքում աղբահանության եւ սանիտարական մաքրման ծառայությունների իսպառ դադարեցման փաստը այդ ընկերությունների կողմից»,- գրել է Կարապետյանը։

Yerevan City Hall makes final payment to Sanitek, calls for fulfillment of salary obligations
YEREVAN, OCTOBER 2, ARMENPRESS. The Yerevan City Hall has paid 160,000,000 to Sanitek for services rendered in the second half of August 2019, Mayor Hayk Marutyan’s spokesperson Hakob Karapetyan said on Facebook.
“We call on the executives of the Sanitek companies to direct these funds as a priority for the fulfillment of salary obligations towards their own employees,” he said.
He added that the City Hall doesn’t have any other financial obligations towards the waste management company anymore “taking into account this company’s total suspension of waste collection and sanitary cleaning services in the city since August 29th”.