Վրաստանում միկրոավտոբուսի վթարից տուժածներից 3-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը մանրամասներ է հայտնում Թբիլիսիի մոտակայքում Երևանից Բաթումի ուղևորվող միկրոավտոբուսի վթարի հետ կապված:
«Արմենպրես»-ը ներկայացնում է ՀՀ առողջապահության նախարարության հաղորդագրությունը:
«Երևան-Բաթումի ուղևորափոխադրումներ իրականացնող միկրոավտոբուսը վթարի է ենթարկվել Թբիլիսիի մոտակայքում։ Տուժածներից նախնական 15-ը Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներ են որոնցից 2-ը մահացել են։
13 հոգի տեղափոխվել են Վրաստանի տարբեր հիվանդանոցներ։ Նրանցից 3-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է, 4-ի վիճակը բավարար է, 6-ը ստացել են համապատասխան բուժօգնություն և դուրս են գրվել։
Առողջապահության նախարարությունը կապի մեջ է վրացի գործընկերների հետ, վերջիններիս Հայաստան տեղափոխելու և բուժօգնությունը կազմակերպելու հարցում»։

3 out of 13 Armenian citizens hospitalized after Georgia passenger van crash in critical condition
YEREVAN, AUGUST 31, ARMENPRESS. Armenia’s healthcare ministry provides information about the crash of a passenger van traveling from Yerevan to Georgia’s Batumi.
According to preliminary reports, 15 of the injured are citizens of Armenia, 2 of them have died.
13 passengers were hospitalized. 3 of them are in critical condition, 4 are in moderate condition and 6 were discharged after receiving relevant medical aid.
“The healthcare ministry is in touch with the Georgian partners regarding the transportation of the citizens to Armenia and organization of the medical aid”, the ministry said in a statement.
A passenger van traveling from Armenia’s capital of Yerevan to Georgia’s Batumi crashed on August 31 near Georgian capital city of Tbilisi at around 02:00-03:00.