Կառավարությունը մեկ շաբաթում 34 մլրդ դրամի ներդրումային ծրագրերի վերաբերյալ որոշումներ է կայացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունը հարկային արտոնություններ տրամադրեց մի քանի ընկերությունների ներդրումային ծրագրերի իրականացմանը:
Անդրադառնալով ներդրումային ծրագրերին՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության անդամների ուշադրությունը հրավիրեց այն փաստի վրա, որ կառավարության նախորդ նիստում անդրադարձել էին ավելի քան 10 մլրդ դրամի ներդրումային ծրագրի: «Կառավարության այս նիստում անդրադառնում ենք մոտավորապես 24 մլրդ դրամի ներդրումային ծրագրի: Այսինքն, մեկ շաբաթվա ընթացքում մենք քննարկել ենք 34 մլրդ դրամի ներդրումային ծրագիր և կոնկրետ որոշում ենք կայացրել»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

YEREVAN, AUGUST 29, ARMENPRESS. The Armenian government provided tax privileges to several companies for the implementation of their investment programs.
During today’s Cabinet meeting Prime Minister Nikol Pashinyan, touching upon the investment programs, told the members that during the previous session they touched upon an investment program worth over 10 billion AMD. “During today’s Cabinet meeting we are touching upon an investment program worth nearly 24 billion AMD. In other words, we have discussed 34 billion AMD investment programs and made a concrete decision within a week”, the PM said.