Կառավարությունը մեկ շաբաթում 34 մլրդ դրամի ներդրումային ծրագրերի վերաբերյալ որոշումներ է կայացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունը հարկային արտոնություններ տրամադրեց մի քանի ընկերությունների ներդրումային ծրագրերի իրականացմանը:
Անդրադառնալով ներդրումային ծրագրերին՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարության անդամների ուշադրությունը հրավիրեց այն փաստի վրա, որ կառավարության նախորդ նիստում անդրադարձել էին ավելի քան 10 մլրդ դրամի ներդրումային ծրագրի: «Կառավարության այս նիստում անդրադառնում ենք մոտավորապես 24 մլրդ դրամի ներդրումային ծրագրի: Այսինքն, մեկ շաբաթվա ընթացքում մենք քննարկել ենք 34 մլրդ դրամի ներդրումային ծրագիր և կոնկրետ որոշում ենք կայացրել»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

Правительство Армении приняло решение об инвестиционных программах на сумму 34 млрд драмов
Правительство предоставило налоговые льготы для реализации инвестиционных программ нескольких компаний.
Касаясь инвестиционных программ, премьер-министр Никол Пашинян обратил внимание членов правительства на тот факт, что на предыдущем заседании правительства они говорили об инвестиционной программе на сумму более 10 млрд драмов.
“На этом заседании правительства мы затрагиваем инвестиционную программу на сумму около 24 млрд драмов. То есть, за неделю мы обсудили инвестиционную программу на 34 млрд драмов и приняли конкретное решение”, - сказал Никол Пашинян.