Շոմբի Շարփն աջակցություն է հայտնել դատաիրավական ու հակակոռուպցիոն ոլորտների բարեփոխումներին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանն ընդունել է Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող և ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչՇոմբի Շարփի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ արդարադատության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախարարը բարձր է գնահատել արդարադատության նախարարության և ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակի միջև համագործակցությունն ու կարևորել տարբեր ուղղություններով դրա զարգացումը:
Շոմբի Շարփը շնորհավորել է Ռուստամ Բադասյանին նշանակման կապակցությամբ և ՄԱԿ-ի համապարփակ աջակցությունն է հայտնել դատաիրավական ու հակակոռուպցիոն ոլորտներում իրականացվող բարեփոխումներին:
Նախարար Բադասյանն ու Հայաստանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգողը քննարկել են նշված ոլորտները բարեփոխելուն ուղղված աշխատանքներն ու անդրադարձել ««Դատական օրենսգիրք» և «Սահմանադրական դատարանի մասին» սահմանադրական օրենքներում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքների ու հարակից օրենքների նախագծերով առաջարկվող կարգավորումներին:

UN expresses comprehensive support to Armenia’s reforms in judiciary and anti-corruption sectors
YEREVAN, AUGUST 13, ARMENPRESS. Minister of Justice Rustam Badasyan has held a meeting with UN Resident Coordinator and UNDP Resident Representative for the Republic of Armenia Shombi Sharp.
According to a news release issued by the ministry of justice, Badasyan praised cooperation with the UN Armenia Office and attached importance to its development in various directions.
Sharp congratulated Badasyan on his appointment as Justice Minister and expressed the comprehensive support of the UN to the ongoing reforms in the judiciary and anti-corruption sectors.
The sides discussed the work aimed at reforming the abovementioned sectors and touched upon the regulations envisaged by the bills on amending the Judicial Code and the constitutional law On the Constitutional Court.