ՊԲ զինծառայողը լքել է մարտական դիրքը. ադրբեջանական կողմի տեղեկություններով նա իրենց մոտ է
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Օգոստոսի 12-ին՝ ժամը 12:00-ի սահմաններում, ՊԲ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասից, դեռևս չպարզված հանգամանքերում, մարտական դիրքը լքել է զինծառայող, 2000թ. ծնված Արայիկ Հայկի Ղազարյանը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
«Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած տեղեկատվության, զինծառայող Ղազարյանը գտնվում է նրանց մոտ:Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն»,- ասված է ԱՀ ՊՆ հաղորդագրությունում:
Ավելի վաղՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը հաստատել էր, որԱդրբեջանում այս պահին կա հայ քաղաքացի։«Հաստատում եմ, որ Ադրբեջանում այս պահին կա հայ քաղաքացի, սակայն հանգամանքները, նրա ով լինելը և այլ մանրամասներ կհայտնեն համապատասխան մարմինները»,- գրել էր նա ֆեյսբուքի իր էջում:

Военнослужащий АО покинул боевой пост — по данным азербайджанской стороны, он находится у них
12 августа в 12:00 часов военнослужащий АОАраик Айкович Казарян (2000 г/р), при еще не выясненных обстоятельствах, покинул боевой пост в подразделении,дислоцированном в юго-восточном направлении воинской.
ОбэтомАрменпресссообщили в пресс-службе Министерства обороны Арцаха.
«По сообщениям азербайджанских СМИ, военнослужащий Казарян находится у них.Ведется расследование с целью выяснения подробностей инцидента», - говорится в сообщении МО АР.
Ранее официальный представитель Минобороны Арцрун Ованнисян подтвердил, что в настоящее время в Азербайджане находится гражданин Армении.«Я подтверждаю, что в настоящее время в Азербайджане есть гражданин Армении, но обстоятельства, его личность и другие подробности будут предоставлены соответствующими органами», - написал он на своей странице в Facebook.