ՊԲ զինծառայողը լքել է մարտական դիրքը. ադրբեջանական կողմի տեղեկություններով նա իրենց մոտ է
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Օգոստոսի 12-ին՝ ժամը 12:00-ի սահմաններում, ՊԲ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասից, դեռևս չպարզված հանգամանքերում, մարտական դիրքը լքել է զինծառայող, 2000թ. ծնված Արայիկ Հայկի Ղազարյանը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
«Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած տեղեկատվության, զինծառայող Ղազարյանը գտնվում է նրանց մոտ:Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն»,- ասված է ԱՀ ՊՆ հաղորդագրությունում:
Ավելի վաղՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը հաստատել էր, որԱդրբեջանում այս պահին կա հայ քաղաքացի։«Հաստատում եմ, որ Ադրբեջանում այս պահին կա հայ քաղաքացի, սակայն հանգամանքները, նրա ով լինելը և այլ մանրամասներ կհայտնեն համապատասխան մարմինները»,- գրել էր նա ֆեյսբուքի իր էջում:

YEREVAN, AUGUST 12, ARMENPRESS. Artsakh’s Defense Army serviceman Arayik Ghazaryan, 19, abandoned the military position at about 12:00, August 12 in still unclarified circumstances, ARMENPRESS was informed from the press service of the Defense Ministry of Artsakh.
“According to the information spread by the Azerbaijani media, Ghazaryan is in Azerbaijan. Investigation is underway to clarify circumstances”, reads the statement of the Ministry.
Earlier today, spokesperson of the Defense Ministry of Armenia Artsrun Hovhannisyan confirmed that there is an Armenian citizen in Azerbaijan at the moment.