Ամուլսարում հիդրոերկրաբանական հետազոտության նախնական արդյունքները քննչական կոմիտեին կտրամադրվեն մայիսի վերջին
Ամուլսարում  հիդրոերկրաբանական հետազոտության նախնական արդյունքները քննչական կոմիտեին կտրամադրվեն մայիսի վերջին
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մայիսի վերջին, ըստ նախնական պայմանավորվածության, քննչական կոմիտեին կտրամադրվեն «Էլարդ» ընկերության կողմից Ամուլսարի ներդրումային ծրագրի հիդրոերկրաբանական հետազոտության նախնական արդյունքները: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին կառավարության նիստից հետո լրագրողներին ասաց փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը:
Նրա խոսքով՝մայիսի վերջին արդեն նախնական պատկերը հստակ կլինի:
«Ըստ այդ հետազոտության արդյունքների, քրեական գործը իր հանգուցալուծումը կստանա կամ կշարունակվի, կառավարությունը իր համապատասխան դիրքորոշումը կհայտնի: Պետք է սպասել վերջնական պատասխաններին», - ասաց նա` հավելելով, որ եթե բնապահպանական որևէ խնդիրներ չի առաջացնում կամ կլինեն խնդիրներ, որոնք վերահսկելի են, »Լիդիան» ընկերությունը շարունակելու է իր գործունեությունը:
Տիգրան Ավինյանը հույս հայտնեց, որ հիդրոերկրաբանական հետազոտությունը բոլոր ռիսկերի պատասխանները տալու է:

Предварительные результаты гидрогеологического исследования в Амулсаре будут предоставлены Следственному комитету в конце месяца
В конце мая, согласно предварительной договоренности, Следственному комитету будут предоставлены предварительные результаты гидрогеологического исследования инвестиционной программы Амулсара. произведенного компанией “Элард”. Как передает «Арменпресс», об этом после заседания правительства журналистам сказал вице-премьер Тигран Авинян.
По его словам, в конце мая уже будет ясна предварительная картина.
“Согласно результатам этого исследования, уголовное дело получит свое разрешение или продолжится, правительство выразит свою соответствующую позицию. Нужно дождаться окончательных ответов”, - сказал он, добавив, что если не будут выявлены какие-либо экологических проблемы или же будут контролируемые проблемы, компания “Лидиан” продолжит свою деятельность.
Тигран Авинян выразил надежду, что гидрогеологическое исследование даст ответы на все возможные риски.