ՀՀ պետական բյուջեի եկամտային մասն 2019 թվականի առաջին եռամսյակում գերակատարվել է շուրջ 11.4 միլիարդ դրամով
ՀՀ պետական բյուջեի եկամտային մասն 2019 թվականի  առաջին եռամսյակում գերակատարվել է շուրջ 11.4 միլիարդ դրամով
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության պետական բյուջեի եկամտային մասը 2019 թվականի առաջին եռամսյակում գերակատարվել է շուրջ 11.4 միլիարդ դրամով: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Շնորհակալ եմ, որ ամենուրեք պահանջում եք ՀԴՄ կտրոններ, սիրելի հայրենակիցներ: Շնորհակալ եմ, որ վճարում եք հարկերը, սիրելի հայրենակիցներ:
Այդ հարկերը դուք կառավարությանը չեք վճարում, այլ ձեր հայրենիքին եւ ձեր երեխաներին, որոնց ապագան կառուցվում է այսօր»,- գրել է ՀՀ վարչապետը:

Revenue part of Armenia’s state budget overfulfilled by nearly 11.4 billion AMD in January-March 2019
YEREVAN, APRIL 1, ARMENPRESS. The revenue part of Armenia’s state budget has been overfulfilled by nearly 11.4 billion drams in the first quarter of 2019, Prime Minister Nikol Pashinyan said on Facebook, reports Armenpress.
“Dear compatriots, thank you for demanding cash register checks everywhere. Thank you for paying taxes. You are not paying these taxes to the government, but to your homeland and kids whose future is built today”, the PM said.