Կառավարությունն ունի բազմաթիվ ներդրումային ծրագրեր. Նիկոլ Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարությունն ունի բազմաթիվ ներդրումային ծրագրերի առաջարկներ, որոնց մի մասն իրականանալի է, մի մասն անլուրջ է, մի մասի վրա էլ պետք է աշխատել: Այդ մասին կառավարության նիստում հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ընդ որում, պոտենցիալ ներդրողները պետության հետ հարաբերվելու տարբեր ուղիներ են նախընտրում: Մի մասը նախընտրում է նախարարությունների հետ աշխատել, մի մասն աշխատել փոխվարչապետերի կամ վարչապետի, մարզպետների հետ: Դա նորմալ է, ով ում հետ ուզում է, թող աշխատի, բայց ներդրումային բանակցությունները կենտրոնանան տնտեսական զարգացման ու ներդրումների նախարարությունում», - «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, ասաց վարչապետը:
Նրա խոսքով՝ մարդու բանկային պատմությունը շատ կարևոր է ներդրումային պոտենցիալը հասկանալու համար։
«Եթե մարդը կյանքում իր բանկային հաշվին 5000 դոլար չի ունեցել ու եկել ասում է 80 միլիոնի ներդրում եմ ուզում անել, հասկանալի է, որ այդտեղ ինչ-որ բան այնպես չէ», - ասաց ՀՀ վարչապետը։

Government has proposals of numerous investment programs - Pashinyan
YEREVAN, FEBRUARY 15, ARMENPRESS. The government has proposals for numerous investment programs, some of which can be implemented, some are not so serious, and works needed to be done for the rest, Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan said during today’s Cabinet meeting, reports Armenpress.
“Moreover, the potential investors prefer various means of communicating with the state. Some of them prefer to work with the ministries, some with the deputy PM or the PM, as well as governors. This is normal, but the investment talks should concentrate in the ministry of economic development and investments”, the PM said.
According to him, the person’s banking history is very important for understanding the investment potential.
“If a person has not had 5000 USD on his bank account, and now he comes and says ‘I want to make an investment worth 80 million’, it’s clear that something is wrong here”, Pashinyan noted.