ԿԲ նախագահը մասնակցելու է Սևծովյան առևտրի և զարգացման բանկի կառավարիչների նիստին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը մեկնել է Սալոնիկ, որտեղ փետրվարի 7-9-ը մասնակցելու է Սևծովյան առևտրի և զարգացման բանկի կառավարիչների խորհրդի 13-րդ հանդիպմանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվելու են բանկի գործունեությանը, տարածաշրջանային և անդամ երկրներում իրականացվող տարբեր ծրագրերի ֆինանսավորմանն առնչվող հարցեր:
Այցի ընթացքում Արթուր Ջավադյանը հանդիպումներ է ունենալու Սևծովյան առևտրի և զարգացման բանկի նախագահի, ինչպես նաև անդամ երկրների կենտրոնական բանկերի նախագահների, այլ ֆինանսական կազմակերպությունների ղեկավարների հետ:
Հայաստանում բանկը իրական հատվածում և ֆինանսական համակարգում բազմաթիվ ծրագրերի իրականացման բազմամյա և հաջողված փորձ ունի:

Central Bank President to attend meeting of BSTDB Board of Directors in Greece
YEREVAN, FEBRUARY 7, ARMENPRESS. President of the Central Bank of Armenia Artur Javadyan has departed for Thessaloniki, Greece to participate in the 13th meeting of the Board of Governors of the Black SeaTrade and DevelopmentBank (BSTDB)from February 7 to 9, the CBA told Armenpress.
During the meeting issues relating to the Bank’s activity, funding of various programs being implemented in the region and member states will be discussed.
During the visit the CBA President will meet with the BSTDB President, the presidents of the central banks of the member states, as well as heads of other financial organizations.
The BSTDB has a long and successful experience of numerous programs in real sector and financial system of Armenia.