Սամվել Մայրապետյանի բուժումը Գերմանիայում շարունակելու նպատակով փաստաբանները դիմել են ՀՔԾ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գործարար Սամվել Մայրապետյանի փաստաբանական խումբը հայտարարություն են տարածել այն մասին, որ իրենց պաշտպանյալը կարիք ունի շտապ բժշկական միջամտության։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս նպատակով փաստաբանները դիմում են ներկայացրել Հատուկ քննչական ծառայությանը:
«Մի շարք անվանի վիրաբույժներ, հրավիրված կոնսիլիումի արդյունքում, կարծիք են հայտնել, որ Հայաստանի Հանրապետությունում հնարավոր չէ կազմակերպել ու տրամադրել մասնագիտացված բուժում, քանի որ Հայաստանի Հանրապետությունում բացակայում է տրանսլյումինալ դրենավորման տեխնիկան»,- ասվում է փաստաբանական խմբի հայտարարության մեջ:
Նրանք նշել են, որ ստեղծված իրավիճակում միակ ելքը Սամվել Մայրապետյանին շտապ կերպով Գերմանիա տեղափոխելն է: Քանի որ նրա անձնագիրը գտնվում է Հատուկ քննչական ծառայությունում, փաստաբանական խումբը դիմում է ներկայացրել ՀՔԾ:
Գործարար Սամվել Մայրապետյանը 30 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ է արձակվել կալանքից: Ազատ արձակումից հետո նա տեղափոխվել է հիվանդանոց:

Mayrapetyan requests authorities permission to travel abroad for “immediate medical treatment”
YEREVAN, DECEMBER 29, ARMENPRESS. Lawyers of businessman Samvel Mayrapetyan claim he needs immediate medical attention and have requested authorities to allow him travel abroad for the matter.
Mayrapetyan is charged with bribery-related accusations and was arrested pending trial but later released on a 30,000,000 dram bail. He was taken to a hospital following his release.
His lawyers released a statement today on his health condition. They said that surgeons have affirmed that the required medical equipment for treating Mayrapetyan’s condition is not available in Armenia, and that the businessman needs to be immediately taken to Germany.
Since Mayrapetyan’s passport is at the Special Investigative Service, his lawyers appealed to the agency.