Վալերի Օսիպյանն անդրադարձել է հանրահավաքի ընթացքում միջադեպերի վերաբերյալ Արմեն Աշոտյանի հրապարակած տեղեկություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պետ Վալերի Օսիպյանն անդրադարձավ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արմեն Աշոտյանի հրապարակած տեղեկություններին, թե հոկտեմբերի 2-ի երեկոյան կայացած հանրահավաքի օրն Ազգային ժողովի տարածքում ավտոմեքենաներ են վնասվել, ապակիներ կոտրվել, ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Ռուզաննա Առաքելյանի նկիատմամբ կիրառվել է ոչ համաչափ գործողություն: ՀՀ կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում Վալերի Օսիպյանն ընդգծեց, որ ոստիկանությունն այդ հայտարարությունից հետո կապ է հաստատել պատգամավորի հետ, ով հայտնել է, որ այդ ամենը չափազանցված է, ինքը որևէ խնդիր չի տեսնում: «Պատգամավորը հրաժարվել է ներկայանալ ոստիկանություն և խնդրել է այդ հարցով իրեն չանհանգստացնել»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց ոստիկանապետը:
Նա հավելեց, որ հանրահավաքից որևէ քաղաքացի ոստիկանություն չի դիմել այն հարցով, որ իր մեքենան վնասվել է: «Բացի դրանից, ես ինքս լրահոսից տեղեկացա, որ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալի պաշտոնակատար Արսեն Բաբայանը հայտարարել է, որ վնասված մեքենաներ ու կոտրված ապակիներ չկան»

Police chief weighs in on alleged property damages during recent rally
YEREVAN, OCTOBER 4, ARMENPRESS. Police Chief of Armenia Valeriy Osipyan has commented on Republican MP Armen Ashotyan’s claims that allegedly vehicles and windows were damaged near the parliament building during the October 2 rally. Ashotyan also claimed that ARF lawmaker Ruzanna Arakelyan was assaulted.
Osipyan told reporters today that police have reacted to Ashotyan’s claims and contacted the Arakelyan for proceedings. But she herself has said that the claims are heavily exaggerated and she has no problems in the issue. “The lawmaker refused to come in for a statement and asked to not be disturbed over this issue,” Osipyan said.
He added that no one has contacted police on damaged vehicles after the rally. “Besides, I myself found out from the press that acting deputy chief of staff of the parliament administration Arsen Babayan has announced that no vehicles or windows were damaged,” he said.