«Սանիթեք»-ն աղբահանության ոչ պատշաճ իրականացման համար հայցում է քաղաքացիների ներողամտությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Սանիթեք» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ վերջին օրերին տեխնիկական խափանումներ են գրանցվել աղբահանության աշխատանքների կազմակերպման գործընթացում, ինչի պատճառով Երևան քաղաքում աղբահանությունը պատշաճ չի իրականացվել։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ընկերությունը հայցում է քաղաքացիների և քաղաքի հյուրերի ներողամտությունը պատճառված անհարմարության համար։
«Այս պահին զուգահեռաբար աշխատանքներ են իրականացվում հակաճգնաժամային պլանի մշակման, ինչպես նաև աղբահանության աշխատանքները բնականոն հունի բերելու ուղղությամբ։ Ընկերության աշխատակիցները փորձում են հնարավորինս արագ շտկել ստեղծված իրավիճակը»,- ասվում է «Սանիթեք»-ի հայտարարության մեջ:
Ընկերությունը տեղեկացրել է նաև, որ առաջիկայում կհրավիրի մամուլի ասուլիս ստեղծված իրավիճակի շուրջ պարզաբանումներ ներկայացնելու և լրագրողների հարցերին պատասխանելու համար։

YEREVAN, JULY 17, ARMENPRESS. Sanitek Co. Ltd. informs that in recent days technical failures have been registered in the garbage collection activities as a result of which the waste disposal has not been properly carried out in Yerevan, reports Armenpress.
The company asks forgiveness from the citizens and guests for this inconvenience.
“At the moment works are being carried out for development of anti-crisis plan, as well as returning the waste disposal activities to its normal course. The company representatives are trying to solve the issue as soon as possible”, the company said in a statement.
The company added that it will hold a press conference soon to present clarifications over the current situation.