Վարչապետն ԱՀՀ պատվիրակության հետ քննարկել է համահայկական նշանակության ծրագրերի իրականացման հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ամերիկայի հայկական համագումարի պատվիրակությանը՝ հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահներ Էնթոնի Բարսամյանի և Վան Գրիգորյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետը կարևորել է Ամերիկայի հայկական համագումարի գործունեությունը և նշել, որ այն մեծ դեր ունի ոչ միայն համայնքային կյանքում, այլ նաև ԱՄՆ-ում համահայկական օրակարգի հարցերը մշտապես բարձրացնելու գործում:
ԱՀՀ պատվիրակության անդամները վարչապետին են ներկայացրել Ամերիկայի հայկական համագումարի գործունեությունը, ընթացիկ ծրագրերն ու նախաձեռնությունները:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-ամերիկյան հարաբերությունների հետագա զարգացմանը, համահայկական նշնակության ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Վարչապետը զրուցակիցներին է ներկայացրել Հայաստանում տեղի ունեցած վերջին քաղաքական զարգացումները, կառավարության առաջնահերթությունները՝ տնտեսության, ժողովրդավարական ինստիտուտների զարգացման, կոռուպցիայի դեմ պայքարի և այլ ուղղություններով:

PM Pashinyan, delegation of Armenian Assembly of America discuss issues of pan-Armenian importance
YEREVAN, JUNE 9, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan received the delegation of the Armenian Assembly of America (AAA), headed by co-chairs of the board of trustees Anthony Barsamian and Van Grigoryan.
As ARMENPRESS was informed from the press service of the Prime Minister of Armenia, the PM highlighted the activities of the Armenian Assembly of America and noted that it has a great role not only in the community life, but also in raising pan-Armenian issues in the USA.
The members of the AAA delegation presented to the PM the activities of the organization and ongoing projects and initiatives.
During the meeting the future development of Armenian-U.S. relations, implementation of pan-Armenian projects were discussed.
The PM presented to the guests the recent political development in Armenia and the priorities of the Government.