Ապրիլի 20-ին 14:00-ի դրությամբ ոստիկանության բաժիններ բերման է ենթարկվել 166 անձ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ապրիլի 20-ի ժամը 14:00-ի դրությամբ Ոստիկանության բաժիններ բերման է ենթարկվել 166 քաղաքացի: Այս մասին«Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնությանհետ կապի և լրատվության վարչությունից:
ՀՀոստիկանությանՀԿԼվարչությանպետԱշոտԱհարոնյանըապրիլի 19-ին նշել էր, որ ոստիկանությունը շարունակելու է օրենքով սահմանված կարգով բերման ենթարկել բոլոր այն անձանց, ովքեր թույլ են տալիս հասարակական կարգի դեմ ուղղված իրավախախտումներ:«Եթե վարչական ձերբակալման օրենքով սահմանված ժամկետում բերված անձինք ազատ չեն արձակվում, ապա ընդունել ի գիտություն, որ նախաքննության մարմնի միջոցով ստուգվում է նրանց մասնակցությունը կատարված հանցագործություններին»,- ասել էր Ահարոնյանը:
Ապրիլի 19-ին Հանրապետության հրապարակում կայացած հանրահավաքի ընթացքումՓաշինյանըիրկողմնակիցներինկոչէրարելապրիլի 20-իառավոտյան 08:15-ից կրկին փակել Երևանի փողոցները: Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարելէր, որ ապրիլի 20-ին ժամը 19:00-ին Երևանի Հանրապետության հրապարակում կրկին հանրահավաքէտեղիունենալու:

166 detained in ongoing Yerevan rally as of 14:00, April 20
YEREVAN, APRIL 20, ARMENPRESS. 166 participants of the rally organized by opposition MP Nikol Pashinyan have been detained on April 20, as of 14:00, the Police told Armenpress.
Earlier on April 19 Nikol Pashinyan called on his supporters to take the streets 08:15 April 20 and shut down traffic.
Pashinyan said another rally will be held in Republic Square 19:00.
Opposition protests began in theArmeniancapital ofYerevana week ago.
The rallies are led by opposition lawmaker NikolPashinyan, who has called on his supporters to launch civil disobedience.
Then on April 16, protesters and riot police clashed in a brief incident on Baghramyan Avenue – one of the main city streets housing the parliament, Constitutional Court and the Prime Minister’s residence. The YerevanPoliceDepartment (YPD) has called on the opposition crowd to refrain from illegal actions and to maintain public order.