ՀՀ Նախագահը Վատիկանում պարգևատրել է մի խումբ գործիչների
ՎԱՏԻԿԱՆ, 5 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Վատիկան կատարած այցելության շրջանակներում պարգևատրել է մի խումբ գործիչների: Ինչպես Վատիկանից հաղորդում է «Արմենպրես»-ի թղթակիցը, Նախագահի հրամանագրով դիվանագետի օրվա կապակցությամբ, Հայաստանի Հանրապետության և Սուրբ Աթոռի միջև միջպետական հարաբերությունների ամրապնդման և զարգացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար Սուրբ Աթոռում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանՄիքայել Մինասյանը պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 2-րդ աստիճանի մեդալով:
Բարեխիղճ և արդյունավետ աշխատանքի համար Սուրբ Աթոռում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանության գրասենյակի վարիչՄարիամ Երեմյանը պարգևատրվել է Երախտագիտության մեդալով: Մարդասիրական և բարեգործական անխոնջ գործունեության համար բարերար Սմբատ Կարապետյանը պարգևատրվել է Մխիթար Հերացու մեդալով:
Հայոց ցեղասպանության միջազգային ճանաչման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար Իտալիայի Հանրապետության Սենատի Հայաստան-Իտալիա խորհրդարանական բարեկամական խմբի անդամ, սենատոր Ալդո դի Բիաջոն պարգևատրվել է Մխիթար Գոշի մեդալով:

В рамках визита в Ватикан президент Армении наградил ряд деятелей
В рамках визита в Ватикан президент Армении Серж Саргсян наградил ряд деятелей. Как сообщил корр. Арменпресс из Ватикана, в связи с Днем дипломата указом президента Республики Армения за вклад в укрепление двустороннего сотрудничества между Святым Престолом и Республикой Армения, посол Микаел Минасян награжден медалью «За заслуги перед Отечеством»2-й степени.
За продуктивную и добросовестную работу глава офиса посольства Республики Армения в Святом Престоле Мариам Еремян награждена Медалью признательности.
За благотворительную и гуманитарную деятельность филантроп Смбат Карапетян награжден медалью Мхитара Гераци.
Член парламентской группы дружбы Армения-Италия, сенатор Альдо Ди Биаджо награжден медалью Мхитара Гоша за значительный вклад в международное признание Геноцида армян.