Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ մերկասառույց է
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 29-ին՝ ժամը 09:30-ի դրությամբ, Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ մերկասառույց է, կատարվում են աղով, ավազով մշակման աշխատանքներ:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարության լրատվական ծառայությունից, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են:
Վթարներից, պատահարներից, խցանումներից և արտակարգ իրավիճակներից խուսափելու նպատակով նախարարությունը վարորդներին հորդորում է երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով:

На перевале Варденяц – местами гололед
Министерство транспорта, связи и информационных технологий Армении сообщает, что по положению на 09:30 29-го декабря на перевале Варденяц – местами гололед, межгосударственные и республиканские дороги на территории Армении открыты.
Согласно информации, полученной из департамента ЧС МВД Грузии, по положению на утро 29-го декабря дорога Степанцминда-Ларс открыта только для легковых пассажирских автомобилей и автобусов. Для грузовых автомобилей дорога Степанцминда-Ларс закрыта.
По сведениям МЧС РФ Северной Осетии, на дороге Степанцминда-Ларс с российской стороны скопилось 389 грузовых автомобилей.