Նախարարությունը և ՀԱՕԿ-ը չեն ընդունում մարզական լրագրողների ֆեդերացիայի լավագույն տասնյակը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության և Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի համար անընդունելիէ մարզական լրագրողների ֆեդերացիայի «Տարվա լավագույն մարզիկ»-ի տասնյակը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունը Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի հետ համատեղ հայտարարում է՝ ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունը և Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն որպես պաշտոնական տվյալներ են ընդունում միայն ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության կողմից կազմակերպված Հայաստանի Հանրապետության «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» 2017 թվականի մրցույթի արդյունքները:
Միաժամանակ, տեղեկացնում ենք, որ ցանկացած հասարակական կազմակերպություն, այդ թվում նաև՝ Հայաստանի մարզական լրագրողների ֆեդերացիան, իրավունք ունեն ընտրելու տարվա լավագույն մարզիկների իրենց թեկնածուներին, ինչը, սակայն, որևէ առնչություն չունի ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության կողմից կազմակերպված վերոհիշյալ մրցույթի հետ:
ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության կողմից կազմակերպված Հայաստանի Հանրապետության «Տարվա 10 լավագույն մարզիկներ» 2017 թվականի մրցույթի արդյունքները ամփոփվելու են 2017 թվականի դեկտեմբերի 25-ին: 2017 թվականի տարվա 10 լավագույն մարզիկներն ընտրվելու են sms քվեարկության և ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարությունում հավատարմագրված մարզական լրագրողների քվեարկության միջոցով:

Министерство и АОК не принимают десятку лучших спортсменов по рейтингу спортивных журналистов
Министерство по делам спорта и молодежи Армении и АОК не признают десятку лучших спортсменов по рейтингу Федерации спортивных журналистов «Лучший спортсмен года».
Как передает «Арменпресс», Министерство по делам спорта и молодежи Армении и АОК совместно заявляют, что они официально принимают только результаты конкурса, объявленного Министерством по делам спорта и молодежи Армении, на звание «10 лучших спортсменов года» на 2017 год.
В то же время, Министерство по делам спорта и молодежи Армении и АОК заявляют, что любая общественная организация имеет право выбирать своих предпочитаемых спортсменов, что не имеет отношения к результатам конкурса, объявленного Министерством по делам спорта и молодежи Армении, на звание «10 лучших спортсменов года» на 2017 год.
Результаты конкурса, объявленного Министерством по делам спорта и молодежи Армении, на звание «10 лучших спортсменов года» на 2017 год, будут объявлены 25-го декабря 2017 года.