Վրաստանում վթարի ենթարկված հայկական ավտոբուսը ապօրինաբար է ուղեւորափոխադրում իրականացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի Նատախտարի շրջանում սեպտեմբերի 7-ին վթարի ենթարկված հայկական ավտոբուսը ապօրինաբար է ուղեւորներ տեղափոխել:
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ՀՀ տրանսպորտի կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի մամուլի խոսնակ Անահիտ Առաքելյանն ասաց, որ տվյալ ավտոբուսի վարորդը դեռ օգոստոսի 18-ին տուգանվել էր 450.000 դրամով ոչ կանոնավոր ուղեւորափոխադրումներ իրականացնելու համար: «Ավտոբուսը պատկանում է ֆիզիկական անձի: Նա տուգանվել է ուղեւորներ նստեցնելու պահին»,-ասաց նա:
Լրատվամիջոցների տեղեկություններով՝ վթարի պատճառ է դարձել «Մերսեդես» մակնիշի մարդատար ավտոմեքենան, որի վարորդն ու ուղևորները զոհվել են:Ավտոբուսի ուղեւորներից 11-ը դիմել են բժշկական օգնության:

YEREVAN, SEPTEMBER 7, ARMENPRESS. The Armenian passenger bus which was involved in a crash in Georgia’s Natakhtari region was operating illegally.
Anahit Arakelyan, spokesperson of the minister of transportation, communication and information technologies of Armenia, told ARMENPRESS that the driver of this bus had been fined 450,000 drams (roughly 1000 dollars) on August 18 for illegal transportations.
“The bus is privately owned. The driver was fined upon boarding”, she said.
According to media reports, the crash was caused by a Mercedes. The driver and passengers of the Mercedes died.