911 ծառայության զավեշտալի զանգերը. տանիքում պարելուց մինչև սիրեկանների հայտնաբերում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության աշխատակիցները գնացել են բնակարանում օձ լինելու ահազանգի հետևից, սակայն պարզվել է, որ այնտեղ սիրեկաններ են:
«Ահազանգ ստացանք, որ բնակարաններից մեկում օձ կա, բնականաբար սահմանված կարգով արձագանքել ենք և ժամանել դեպքի վայր: Օձ, իհարկե, չի հայտնաբերվել, այնտեղ առկա էր երիտասարդ զույգ: Ըստ երևույթին, բարեկամներից մեկն է տեսել ու զանգել մեզ: Ցավալի դեպք է, իհարկե»,- «Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում հրավիրված ասուլիսում նշեց ՀՀ ԱԻՆ Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի պետ Հովհաննես Խանգելդյանը:
Նա պատմեց մեկ այլ զավեշտալի դեպքի մասին: Քաղաքացիները զանգահարել էին ԱԻՆ 911 ծառայություն, և ասել, որ դիմացի շենքի տանիքում մի աղջիկ է և ցանկանում է ինքնասպանություն գործել: Փրկարարները շտապ արձագանքել են և պարզվել է, որ տանիքում գտնվող աղջիկն ընդամենը ականջակալները դրած երաժշտություն է լսում ու պարում:

Забавные звонки в службу 911: от танцев на крыше – до обнаружения любовников
Спасатели из службы МЧС выехали на вызов о якобы обнаруженной в квартире змее, однако выяснилось, что в квартире были любовники.
«Мы получили сигнал о якобы обнаруженной в квартире змее, однако выяснилось, что в квартире были любовники. Вероятно, их засек кто-то из знакомых. Случай, конечно, достойный сожаления»,- сказал начальник Национального центра кризисного управления МЧС Армении Ованес Хангельдян. Как передает «Арменпресс», об этом он сказал в беседе с журналистами в конференц-зале «Арменпресс».
Он рассказал и о другом забавном случае. Граждане позвонили и сказали, что на крыше дома напротив женщина хочет броситься вниз. Спасатели поспешили на помощь и нашли на крыше девушку, которая танцевала с наушниками на голове.