Ադրբեջանական զինուժը տվել է ավելի քան 200 զոհ. ԼՂՀ ՊԲ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով իրադրությունը մնում է ծայրաստիճան լարված: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները շարունակում են հաջողությամբ վարել պաշտպանական մարտեր և հակառակորդին հասցնել ծանր վնասներ: Ընդհանուր առմամբ, ապրիլի 1-ի լույս 2-ի գիշերը և օրվա ընթացքում տեղի ունեցած մարտական գործողությունների ընթացքում ադրբեջանական զինուժը տվել է 200-ից ավելի կորուստ:Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ ՊԲ լրատվական ծառայությունից:
Միայն Թալիշի ուղղությամբ ոչնչացվել է ադրբեջանական հատուկ նշանակության ջոկատի առնվազն 30 զինվոր, Մարտակերտի ուղղությամբ՝ 2 տանկ, 2 անօդաչու թռչող սարք, իսկ հյուսիսային ուղղությամբ՝ 1 ուղղաթիռ: Առավել խոշոր բախումներ են տեղի ունենում մարտագծի հարավարևելյան ուղղությամբ: Հակառակորդը կիրառելով զրահատեխնիկա, հրետանային միջոցներ, այդ թվում՝ ՄՄ-21 ("Գրադ") տիպի կայանք, հարձակման թիրախ է դարձրել ոչ միայն պաշտպանության բանակի դիրքերը, այլև՝ խորը թիկունքում գտնվող խաղաղ բնակավայրերը: Այս ուղղությամբ ՊԲ հակաօդայինների կողմից ժամը 12:30-ի սահմաններում խոցվել է թշնամական մեկ ռազմական ուղղաթիռ և 2 տանկ: Ցավոք, թեժ մարտերի ընթացքում կորուստներ է ունեցել նաև ղարաբաղյան կողմը, որի մասին լրացուցիչ տեղեկություններ կհաղորդվեն ավելի ուշ:

Азербайджанская армия потеряла более 200 военнослужащих: МО НКР
Ситуация вдоль всей линии соприкосновения между вооруженными силами Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана остается в крайней степени напряженной.
Передовые подразделения Армии обороны продолжают успешно вести оборонительные бои и наносить противнику тяжелые потери. Об этом сообщили Арменпресс в пресс-службе МО НКР.
В целом, в ходе военных действий, проведенных в ночь с 1-го по 2-ое апреля и в течение дня, потери азербайджанских вооруженных сил составили более 200 человек. Только в направлении Талиша уничтожен азербайджанский отряд специального назначения в составе 30 человек, в направлении Мартакерта - 2 танка и 2 беспилотника, в северном направлении - один вертолет.
Наиболее крупные боестолкновения происходят в южном направлении зоны боевых действий. Противник, применяя бронетехнику, артиллерийские средства, в том числе, установки «Град», обстреливают не только оборонительные позиции Армии обороны, но и населенные пункты в глубоком тылу. В данном направлении Армия обороны НКР приблизительно в 12:30 уничтожила один вертолет и два танка.
К сожалению, в ходе ожесточенных боев карабахская сторона также понесла потери, дополнительная информация о которых будет предоставлена позднее